Żacy 2008/09 zagrali w turnieju w Latowiczu

W sobotę czwartego lutego drużyna żaków z roczników 2008/09 pod wodzą trenera Jakuba Kapczyńskiego wzięła udział w turnieju halowym rozgrywanym w Latowiczu. W rozgrywkach uczestniczyło łącznie 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Sępowi przyszło mierzyć się z drużynami Kałuszyn I, Olimpia Latowicz II, AMP Tygrys Huta Mińska oraz Masovia II Siedlce.

W pierwszym pojedynku młodzi piłkarze z Żelechowa rywalizowali z Olimpią Latowicz i udało im się odnieść skromne aczkolwiek ważne zwycięstwo 1:0. Autorem bramki był Głębicki Gabriel. Następnie żelechowianie doznali dwóch porażek. Najpierw ulegli 0:2 AMP Tygrysiątka, a następnie minimalnie bo tylko 0:1 Masovii II Siedlce. W ostatnim meczu fazy grupowej dzięki dwóm trafieniom Filipa Piaseckiego Sęp wygrał 2:0 z Kałuszynem I i tym samym zapewnił sobie trzecie miejsce w swojej grupie.

6 punktów i wywalczone trzecie miejsce w grupie pozwoliło podopiecznym Jakuba Kapczyńskiego awansować do 1/8 rozgrywek. Na tym etapie rywalem naszej drużyny była Masovia I Siedlce, która zapewniła sobie awans z drugiego miejsca w grupie A. Po upływie 10 minut tego spotkania wynik cały czas był bezbramkowy i o tym kto znajdzie się w półfinale miały zadecydować rzuty karne. Niestety w tej rywalizacji skuteczniejsi nieznacznie okazali się zawodnicy Masovii I Siedlce i to oni awansowali do kolejnego etapu turnieju

Pomimo tego, że żacy z Żelechowa nie zagrali w finale to ważne jest to, że mięli okazję sporo pograć i skonfrontować swoje umiejętności na tle innych przeciwników. Cieszy również fakt, że za każdym razem kiedy nasi chłopcy wychodzą na mecz widać zdecydowane postępy w ich umiejętnościach. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości.