Sęp Żelechów wygrywa XIII Turniej Ryckie Orliki o Puchar Cemaru

Bardzo dobre halowe występy podopiecznych trenera Piotrka Mądrego w ostatnich tygodniach zostały zwieńczone zwycięstwem w XIII Turnieju Ryckie Orliki o Puchar Cemaru, a najskuteczniejszym piłkarzem tych rozgrywek wybrano Kubę Latuszka!

Rozgrywki grupowe

W ryckim turnieju Klub Sportowy 'Sęp" w Żelechowie wystawił dwie drużyny, które rywalizowały w dwóch różnych grupach o awans to fazy pucharowej. Pierwsza z drużyn zakończyła tę fazę rozgrywek na V mijescu podczas gdy drugi zespół zdołał wywalczyć II miejsce i zapewnić sobie grę w półfinałach.

Grupa A

Lp.DrużynaPunktyBramki
1.Mazowsze Stężyca1214-2
2.MKS Ryki97-5
3.Promnik Gończyce II66-6
4.Legion Grabów12-9
5.Sęp Żelechów11-8

Grupa B

Lp.DrużynaPunktyBramki
1.Orlik Dęblin1011-5
2.Sęp Żelechów II918-7
3.Promnik Gończyce78-6
4.MKS Ryki II36-12
5.MKS III Ryki01-15

Faza pucharowa

W półfinale druga drużyna Sępa Żelechów zmierzyła się z Mazowszem Stężyca i mecz ten udało się wygrać podopiecznym Piotrka Mądrego 3:2. W finale żelechowianie zagrali z grupowym rywalem - Orlikiem Dęblin, z którym wcześniej przegrali 1:4. Tym razem jednak to rywale musieli uznać wyższość Sępa ulegając mu 2:3! Warto dodać, że najskuteczniejszym piłkarzem turnieju został Kuba Latuszek, który zdobyła aż 10 goli! Gratulujemy :)

Składy (cyfra przy nazwisku oznacza ilość zdobytych goli)

Sęp Żelechów: Dominik Skwarek, Nikodem Łukasiak, Michał Wójcik, Mateusz Wójcik, Igor Zduniak, Stanisław Osica, Jarosław Kosyra (1), Michał Lis

Sęp Żelechów II: Franciszek Ostałowski (5), Jakub Latuszek (10), Jakub Ogrodnik (7), Szymon Kania (2), Lena Jurzysta (1), Marcin Kosyra, Aleksander Jeżewski, Patryk Szymański (1)

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z rozgrywek, które publikujemy dzięki uprzejmości Pana Mariusza Nastalskiego.

Najlepsze drużyny turnieju

  1. Sęp Żelechów
  2. Orlik Dęblin
  3. Mazowsze Stężyca

Półfinały:
MKS I Ryki 0:5 Orlik Dęblin
Sęp Żelechów 3:2Mazowsze Stężyca

Mecz o III miejsce:
Mazowsze Stężyca 1:1 (2:1 karne) MKS I Ryki

Finał:
Orlik Dęblin 2:3 Sęp Żelechów

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom osiągniętego sukcesu mając nadzieję, że dobrze bawili się podczas turnieju i rywalizacji z równieśnikami :)