Sęp - Unia Krzywda: remis 1:1 w pierwszym meczu kontrolnym przed sezonem 2020/21

W niedzielę 7 czerwca drużyna seniorów Sępa Żelechów rozpoczęła serię meczów sparingowych będących elementem przygotowań do rozgrywek piłkarskich w sezonie 2020/21. Pierwszym rywalem naszej drużyny była Unia Krzywda, która na co dzień występuje w bielskiej lidze okręgowej.

1:1
(1:1)
:
:
Unia Krzywda
Szulc Marcin 19'
32' Patryk Bober

Żelechowianie zaprezentowali się solidnie ba boisku. Przez większość spotkania przeważali i optycznie byli drużyną lepszą. Jak na początek przygotowań do nowego sezonu, Sęp prezentował się dobrze kondycyjnie, a na wyróżnienie z pewnością zasługuje Marcin Szulc, który oprócz tego że zdobył gola na 1:0 w 19' minucie popisując się celnym uderzeniem z dystansu, to był również kluczową postacią kreującą grę w środku boiska. Jest do dobry prognostyk ponieważ Sęp w minionym sezonie miał problemy z tym aby kontrolować grę w tej części boiska.

Formacja defensywy radziła sobie całkiem dobrze jednak przy kontratakach rywali zdarzyło jej się kilka razy popełnić błędy co między innymi doprowadziło do tego, że w 32' minucie Unia zdołała doprowadzić do wyrównania - właśnie po szybkim kontrataku i celnym uderzeniu Patryka Bobera. Linia ofensywa wspomagana przez linię pomocy potrafiła stwarzać sytuacje w polu karnym rywala jednak to co rzucało się w oczy do często brak pomysłu na wykończenie takich akcji lub schematów, które pomogłyby w finalizacji akcji.

Seniorzy już teraz na początku przygotować prezentują się dobrze na boisku więc można mieć nadzieję, że z każdym kolejnym tygodniem i rozegranym meczem kontrolnym forma będzie cały czas rosła.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z meczu i materiałami wideo.