Sęp - Promnik Gończyce: wygrana 4:3 w trzecim meczu kontrolnym

W środowe popołudnie nasi piłkarze rozegrali trzeci w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Rywalem Sępa była ponownie drużyna Promnika Gończyce, z którą podopieczni trenera Pawła Trojeckiego zremisowali w miniony weekend 3:3. W rewanżu niewiele zabrakło by padł identyczny wynik...

Nasi piłkarze dobrze rozpoczęli mecz, prowadząc grę i wywierając pressing na przeciwniku. Już w 7' minucie przyniosło to skutek w postaci trafienia Kuby Gałkowskiego. W kolejnych minutach gra była poprzeplatana okresami przewagi to Promnika to Sępa. Niestety w poczynania naszej drużyny wkradło się trochę niedokładności co przełożyło się na wyrównujące trafienie Wojtka Zackiewicza, który wykorzystał błąd bramkarza i obrońców posyłając dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę do bramki Łukasza Beczka. W 38' Kamil Kosmala wykorzystał kolejny błąd w ustawieniu linii defensywy Sępa i wyprowadził gości na prowadzenie 2:1. Wynik ten utrzymał się do przerwy choć obie strony miały swoje okazje by go zmienić.

Po zmianie stron żelechowianie szybko doprowadzili do wyrównania. W 50' minucie Albert Stodulski pewnym uderzeniem z 7. metra pokonał golkipera przyjezdnych. Albert dał też prowadzenie 3:2 naszej drużynie, pewnie wykonując rzut karny w 73' minucie. Gry wydawało się, że spotkanie zakończy się tym właśnie wynikiem, na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do bramki Sępa trafił ponownie Wojtek Zackiewicz i było 3:3. W ostatniej minucie szybko rozegrany przez nasz zespół rzut wolny zaskoczył jednak drużynę Promnika co pozwoliło Sebastianowi Chudkowi zdobyć zwycięskiego gola na 4:3.

Sęp ponownie rozegrał mecz, w którym prezentował bardzo dobre fragmenty gry jednak zdarzały się też fragmenty lekkich przestojów co wykorzystywali rywale. Widać było, że obciążenie treningowe sprawia iż obecnie zawodnikom brakuje trochę świeżości. Kolejny raz trener Paweł Trojecki daje też szansę gry szerokiej grupie piłkarzy testując przy tym różne ich ustawienia na boisku. W dzisiejszym meczu warto zwrócić uwagę na dobry występ młodego Krystiana Dadasa oraz solidną grę Maćka Parzyszka w defensywie.

gole
10' Zackiewicz Wojciech
38' Kosmala Kamil
88' Zackiewicz Wojciech

Sęp: Beczek Ł., Owczarczyk P., Parzyszek M., Wdowiak B., Dadas K., Grzyb D., Zegadło S, Gałkowski J., Kot A., Licbarski M., Stodulski A. oraz Michalik P., Słyk Sz., Wdowiak S., Szewczak S., Jaworski S., Chudek S., Kowalski Sz., Gałązka Sz.

Promnik: Talarek R., Radzej E., Zackiewicz W., Paziewski M., Zackiewicz B., Czyżewski K., Papiernik M., Cieślak B., Paprota Ł., Kosmala K., Owczarczyk P. oraz Jończyk J., Paziewski W., Rusak A., Kiliszek D., Owczarczyk M., Sekuła K., Łapacz D., Paprota C.