Sęp - Wisła Maciejowice: remis 3:3 w piątym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2021/22

W piątym meczu kontrolnym Sęp Żelechów zmierzył się w Sobolewie na boisku ze sztuczną nawierzchnią z reprezentantem warszawskiej klasy A drużyną Wisły Maciejowice remisując ostatecznie 3:3. Dla podopiecznych trenera Pawła Trojeckiego był to drugi sparing jaki rozegrali w ten weekend.

Intensywne przygotowania do rundy wiosennej i drugi mecz po jednodniowej przerwie dały się nieco we znaki naszej drużynie. Brakowało trochę świeżości i dynamiki co sprawiało, że obrona nie była tak szczelna i skuteczna jak we wcześniejszych meczach. Piłkarze Wisły potrafili znaleźć sobie miejsce by oddać kilka strzałów z dystansu i już w pierwszej połowie 2 z nich zakończyły się zdobyciem goli. Pomimo straty dwóch bramek Sęp starał się atakować i z czasem przełożyło się to na trafienie Alberta Stodulskiego, który przelobował z 9. metra bramkarza z Maciejowic.

W drugiej połowie nasza drużyna miała przewagę na boisku. Jedną z akcji na prawym skrzydle kończył dośrodkowaniem w pole bramkowe rywala Michał Licbarski i po niefortunnej interwencja zawodnika Wisły piłka wpadła do bramki na 2:2. Kilka minut później przeciwnicy stanęli przed szansą zdobycia gola z rzutu karnego, który został im przyznany za faul Igora Ozóga przy próbie wybicie futbolówki rywalowi znajdującemu się w polu karnym. Nasz bramkarz jednak zrehabilitował się wcześniejsze przewinienie pewnie broniąc strzał z "jedenastki". Niestety nie upłynęło wiele czasu i nasza defensywa ponownie dopuściła do tego by zawodnik Wisły mógł oddać strzał z dystansu i kolejny raz piłka wylądowała w bramce Sępa. Przy wyniku 2:3 cały czas staraliśmy się atakować i odrobić straty. Udało się to po akcji Adriana Korgula na prawym skrzydle, który wbiegając w pole karne przeciwników został nieprzepisowo zatrzymany i sędzia odgwizdał rzut krany. Do jego wykonania podszedł Albert Stodulski i pewnie posłał piłkę do siatki Wisły, zapewniając nam remis 3:3.

Kolejny mecz kontrolny zaplanowany jest na sobotę 26 lutego, a zagramy w nim w Miętnem o godzinie 16:00 z drużyną Orła Parysów.