Orzeł Unin przegrywa w barażach o wejście do V ligi w sezonie 2022/23

Zgodnie z zasadami spadków i awansów w siedleckiej lidze okręgowej w sezonie 2021/22 oraz reorganizacją rozgrywek (od nowego sezonu zostanie utworzona nowa V liga) dwie najlepsze drużyny miały zagwarantowany bezpośrednio awans do V ligi, a trzecie miejsce dawało prawo gry w barażu o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej.

Drużyną która w naszej lidze zajęła trzecie miejsce był Orzeł Unin i to jej przypadło prawo walki w barażach. Rywalem podopieczni trenera Marcina Wrzoska została natomiast ekipa MLKS Józefovia. Pierwszy mecz rozgrywany na boisku w Józefowie wygrali gospodarze 2:1 i byli w nieco lepszej sytuacji przez rewanżem. Spotkanie w Uninie niestety również nie ułożyło się po myśli Orła, który od 37' minuty musiał grać w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Jakub Kowalski. Goście wykorzystali przewagę jednego zawodnika w drugiej połowie i zdobyli 2 gole po trafieniach kolejno Tobiasza Filochowskiego w 54' minucie i Dominika Dukalskiego w 80'. Tym samym Orzeł nie zdołał awansować i w kolejnym sezonie będzie w dalszym ciągu występował w lidze okręgowej.

Jakub Malinowski 65'
48' Bartłomiej Szczęśniak

Drugi mecz barażowy, 2022-06-25

0:2
(0:0)
:
:
54' Tobiasz Filochowski
80' Dominik Dukalski