Podsumowanie 6. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2019/20

6. kolejka spotkań za nami i ponownie nie obyło się bez niespodzianek. Największym zaskoczeniem z pewnością jest pierwsza wygrana Iskry Kotuń, która wysoko pokonała Tęczę Korczew. Z kolei Jastrząb Żeliszew pozostaje jedyną drużyną, która nie doznała jeszcze porażki w obecnym sezonie.

Iskra Kotuń zaskoczyła chyba niejednego kibica, który śledzi zmagania w siedleckie A klasie. Piłkarze beniaminka już w pierwszej połowie zapewnili sobie wysokie prowadzenie 3:1 nad Tęczą Korczew. Po zmianie stron korczewianie zdołali zniwelować straty do jednego trafienia jednak odpowiedź Iskry była błyskawiczna. W przeciągu czterech minut dwukrotnie jej piłkarze trafili do bramki rywala i ustalili wynik spotkania na 5:2.

6 goli padło również w innym meczu, w którym Rywal Ruchna podejmował na własnym terenie Olimpię Latowicz. Gospodarze okazali się bezkonkurencyjny w pierwszej odsłonie meczu. W przeciągu 45 minut aż 6 razy zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych. Olimpia zdołała zaliczyć trafienie honorowe za sprawą gola Wiktora Sabaka jednak to było wszytko na co było stać tą drużynę tego dnia.

Po sześciu kolejkach obecnego sezonu, jakie zostały już rozegrane, jedyną drużyną, która nie doznała jeszcze porażki jest spadkowicz z ligi okręgowej - Tajfun Jartypory. Tajfun w miniony weekend zdołał wywalczyć komplet punktów pokonując 3:2 LKS Ostrówek chociaż przegrywał z rywalem 0:2.

Tęcza Stanisławów
2:4
(0:1)
Jakub Gańko 51'
Jakub Gańko 67'
13' Marek Sawicki
57' Łukasz Naumiuk
59' Jakub Maleńczyk
85' Maciej Szpura
Wicher Sadowne
1:2
(1:2)
Kamil Kandulski 5'
18' Jacek Wronowski
30' Filip Kąca
Damian Żelazowski 60'
14' Paweł Oniśk
20' Mariusz Kopacz
1:1
(0:0)
Polonez Mordy
Albert Stodulski 59'
64' Patryk Ciulak
Tęcza Korczew
2:5
(1:3)
Iskra Kotuń
Paweł Kruk 44'
Paweł Sawtyruk 58'
25' Marek Kania
30' Kamil Niewiatowski