Podsumowanie 7. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2019/20

7. kolejka spotkań przyniosła ze sobą przetasowania na samym szczycie ligowej tabeli w tym zmianę lidera. Niewiele natomiast dzieje się na damym dole choć kolejny raz zaskakuje Iskra Kotuń...

Na fotel lidera awansowała Watra Mrozy, która pokonała na własnym terenie Tajfuna Jartypory. Losy tego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w drugiej połowie. Najpierw gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie po golu Macieja Staska w 56 minucie. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania kwadrans później po trafieniu Jarosława Pełko. W 78 minucie drugą bramkę dla Watry zdobył Jacek Wronowski i jak się okazało ustanowił wynik tego spotkania na 2:1.

Tajfun przed tym spotkaniem był jedyną drużyną, która mogła się pochwalić tym, że nie doznała jeszcze porażki w obecnym sezonie. Po przegranej w Mrozach w naszej lidze nie ma już żadnej ekipy, która nie doznała by przegranej.

Kolejny raz zaskoczyła Iskra Kotuń. Beniaminek wygrał drugi mecz z rzędu i powoli odbija się od dołu tabeli. W niedzielę kotunianie pokonali na własnym boisku Tęczę Stanisławów. Goście już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie jednak kolejny kwadrans to już zdecydowana odpowiedź Iskry, która zdołała zdobyć 3 gole i wyjść na prowadzenie 3:1. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową na 3:2 zdobył Kacper Smoderek. Do końca spotkania więcej bramek już nie zobaczyliśmy i Iskra mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Olimpia Latowicz
1:2
(1:2)
Wicher Sadowne
Mateusz Padysz 23'
19' Wojciech Piotrowski
42' Przemysław Dzieciątko
Dawid Kobyliński 76'
88' Paweł Kruk
2:4
(1:0)
Mateusz Kozioł 41'
48' Paweł Maksymiak (samobójcza)