Podsumowanie występów drużyny seniorów Sępa Żelechów w sezonie 2019/20

Marcin Sągol

Sezon piłkarski 2019/20 został przedwcześnie zakończony dla drużyn z niższych lig. Można więc już teraz zrobić małe podsumowanie występów naszej drużyny w ostatnich 13 oficjalnych spotkaniach jakie zostały rozegrane w zakończonym sezonie.

W drugiej połowie ubiegłego roku gdy rozgrywane były spotkania rundy wiosennej sezonu 2019/20 Sęp Żelechów siedmiokrotnie występował w roli gospodarza oraz 6 razy udawał się na mecze wyjazdowe. Łączny bilans tych trzynastu spotkań to 3 zwycięstwa, 3 remisy oraz 7 przegranych. 

Żelechowianie grając na własnym boisku zdołali wygrać 2 spotkania, 2 zremisowali oraz 3 przegrali. Konfrontacje wyjazdowe to jedna wygrana, 1 remis i 4 przegrane. Najwyższe zwycięstwo naszej drużynie udało się odnieść w Kotuniu, gdzie pokonała ona miejscową Iskrę aż 9:1.

Bilans bramkowy rozegranych spotkań jest dodatni, tj. Sęp zdobył łącznie 24 gole tracąc jednocześnie 23. Dzieląc te osiągnięcia na mecze w Żelechowie i wyjazdowe, otrzymujemy wyniki w postaci 13 goli zdobytych i 11 straconych gdy Sęp pełnił rolę gospodarza oraz 11 goli zdobytych i 12 straconych gdy występował w roli gościa. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej drużynie był Albert Stodulski, który na swoim koncie zapisał łącznie 7 trafień (dla porównania w minionych pełnych sezonach Albert notował wyniki: 9 goli w sezonie 2018/19, 8 goli w sezonie 2017/18, 12 goli w sezonie 2016/17).

Najskuteczniejsi piłkarze w skróconym sezonie 2019/20

7 Goli

Stodulski Albert 

4 Gole

Mądry Piotr

3 Gole

Grzyb Damian
Jaworski Michał
Lesisz Kacper

1 Gol

Grzyb Michał
Słyk Szymon
Rudzki Jarosław

Normą w ostatnich sezonach jest obecność na liście najskuteczniejszych piłkarzy Alberta Stodulskiego i Michała Jaworskiego, którzy z mniejszą lub większą skutecznością zajmują czołowe miejsca w tym zestawieniu.

Co może szczególnie cieszyć to fakt, że na liście strzelców pojawiają się także młodzi zawodnicy jak Damian Grzyb czy Kacper Lesisz. Być może to właśnie oni będą za jakiś czas stanowili o sile ataku Sępa Żelechów.

Więcej materiałów można znaleźć w dziale Multimedia