Podsumowanie 8. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2020/21

Kolejna kolejka spotkań w siedleckiej A klasie za nami i kolejny raz nie brakowało w niej emocji. Najważniejszą informacją z pewnością jest przetasowanie na samym szczycie tabeli gdzie Sęp Żelechów awansował na pozycję lidera, zastępując na niej Kosovię Kosów Lacki.

Dotychczasowy lider - Kosovia Kosów Lacki - w miniony weekend stracił pierwsze punkty w tym sezonie, remisując 2:2 na własnym boisku z Rywalem Ruchna. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu 2:1 aż do 81' minuty kiedy to gola na wagę remisu dla przyjezdnych zdobył Michał Gryglas. Potknięcie drużyny z Kosowa Lackiego wykorzystał Sęp, który bez większych problemów pokonał 5:1 Olimpię Latowicz i wywalczony komplet punktów pozwolił mu zrównać się ich ilości własnie z Kosovią, ale lepszy bilans bramkowy sprawia, że to żelechowianie zajmują obecnie pierwsze miejsce.

Sporo emocji było w meczu Promnika Gończyce z Tęczą Korczew. Gospodarz już w pierwszej połowie zapewnili sobie wysokie prowadzenie 3:0 za sprawą trafień Marcina Papiernika, Wojtka Paziewskiego i byłego zawodnika Sępa Bartka Zackiewicza. Po przerwie wynik na 4:0 podwyższył jeszcze Zackiewicz i wydawało się, że Promnik może być spokojny o zwycięstwo. Tymczasem Tęcza nie zamierzała rezygnować z walki o korzystny rezultat i zdołała w nieco ponad 30 minut zniwelować straty do zaledwie 1 gola. Końcówka meczu była więc nieco nerwowa ale ekipa z Gończyc zdołała ostatecznie obronić korzystny rezultat i tym samym utrzymać 3. miejsce w tabeli.