Podsumowanie 5. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

W miniony weekend poznaliśmy komplet wyników 5. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej i po raz pierwszy w tym sezonie w jednym z nich padł dwucyfrowy wynik. Wyczynu tego dokonała drużyna Fenixa Siennica, która rozgromiła na własnym terenie Jabłoniankę Jabłonna Lacka aż 10:0!

Zespół Fenixa rozpoczął mecz atomowo. Już w pierwszej minucie prowadzenie gospodarzom dał Maciej Wereda i ten sam zawodnik 4 minuty później podwyższył na 2:0. W 7' minucie jeszcze jedno trafienie dołożył Kamil Walas co sprawiło, że sienniczanie mieli to spotkanie całkowicie pod kontrolą i z upływem czasu dalej punktowali rywala. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się jeszcze Tomasz Witowski i Daniel Świerżewski co zapewniło Fenixowi prowadzenie 5:0 po pierwszych 45 minutach. W drugiej części meczu gospodarze wyróżnił się Daniel Świerżewski, który trzykrotnie trafił do bramki Jabłonianki, a po jednym golu dołożyli Karol Szczęsny i Filip Zięba co finalnie dało imponujące zwycięstwo 10:0.

Pierwszym zwycięstwem w sezonie mogą pochwalić się piłkarze Czarnych Węgrów, którzy skromnie bo tylko 1:0 pokonali Wektrę Zbuczyn jednak z pewnością liczy się zdobyty komplet punktów, a nie ilość strzelonych goli. Bramkę na wagę wygranej dla Czarnych zdobył Dawid Sałasiński w 4' minucie spotkania.

1:6
(0:2)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
Filip Kąca 54'
25' Krystian Flis
41' Aleksander Dzięcielski
51' Krystian Flis
72' Aleksander Dzięcielski
82' Bartosz Sekular
87' Aleksander Dzięcielski
Bogdan Głąbicki 90'+1
29' Michał Zawistowski
55' Bartosz Składanowski
66' Michał Zawistowski
72' Bartosz Składanowski
Krzysztof Żochowski 76'
63' Michał Wiśnioch
1:4
(1:2)
Michał Lewandowski 10'
6' Patryk Niemyjski
25' Denis Dobrowolski
49' Łukasz Korgul
79' Piotr Wielgosz
Tomasz Kaczorek 69'
52' Jakub Biedrzycki
82' Jakub Biedrzycki
2:1
(0:0)
Dorian Zając 60'
Dorian Zając 71'
90'+4 Albert Stodulski