Podsumowanie 8. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

8. kolejką spotkań rozegraną w miniony weekend przekroczyliśmy półmetek rozgrywek rundy jesiennej obecnego sezonu. Sobotnie i niedzielne mecze nie przyniosły większych niespodzianek. Z kolejnych zwycięstw na swoim koncie mogły cieszyć się dwie najlepsze drużyny ligi. tj. Orzeł Unin i Fenix Siennica. Tabelę zamyka Kolektyw Oleśnica, który jak do tej pory wygrał tylko jedno spotkanie.

Wilga Miastków zmierzyła się na własnym terenie z wiceliderem tabeli i najbliższym rywalem Sępa Żelechów czyli drużyną Fenixa Siennica. Goście za sprawą goli Tomasza Witowskiego w 4' minucie i Daniela Świerżewskiego w 24' już w pierwszej połowie zapewnili sobie bezpieczną przewagę nad rywalem. Po zmianie stron przysłowiową "kropkę nad i" postawił Arkadiusz Boruciński podwyższając prowadzenie Fenixa na 3:0 w 54' minucie i jak się później okazało ustalając końcowy wynik spotkania.

"Darmowe" zwycięstwo przypadło drużynie Orła Unin, która miała podejmować Czarnych Węgrów jednak goście nie stawili się na mecz. Tym samym na konto Orła dopisane zostało ósme zwycięstwo i jest on obecnie jedyną drużyną, która nie straciła żadnego punktu w obecnych rozgrywkach.

MKS Małkinia
0:6
(0:3)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
26' Jan Proczek
38' Jan Proczek
45' Kacper Witkowski
59' Alan Gańko
64' Aleksander Dzięcielski
77' Mariusz Mistewicz
Sebastian Chudek 87'
9' Paweł Wilczek
18' Bartłomiej Jedynak
Wilga Miastków Kościelny
0:3
(0:2)
Fenix Siennica
4' Tomasz Witowski
24' Daniel Świerżewski
54' Arkadiusz Boruciński
Kamil Bobryk 26' (samobójcza) Mateusz Tyszkiewicz 78'
3' Filip Kąca
16' Filip Kąca
32' Aliaksandr Maksimovich
Marek Górski 62'
13' Piotr Krysiński
21' Mateusz Zawadzki
23' Jacek Toczyski
64' Jacek Toczyski
86' Igor Tymosiak
89' Piotr Krysiński
Kolektyw Oleśnica
1:3
(0:1)
Jastrząb Żeliszew
Mariusz Rogala 54'
34' Marcin Kuć
76' Mateusz Stankiewicz