Podsumowanie 12. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Ostatnie kolejki spotkań w siedleckej lidze okręgowej przynosiły ze sobą kolejne przetesowania w górnej części tabeli i podobnie stało się po rozegraniu meczów 12. tury spotkań w miniony weekend. Nowym wiceliderem została drużyna Jabłonianki Jabłonna Lacka, a na pozycji lidera umacnia się Fenix.

Jabłonianka awansowała na drugie miejsce w tabeli dzięki wygranej 3:1 w Żelechowie i porażce Orła z Mazovią II. Piłkarze z Unina zostali rozbici na własnym terenie przez ekipę z Mińska Mazowieckiego, która zaaplikowała im aż 6 goli. Co prawda to gospodarze wyszli w tym meczu na prowadzenie jako pierwsi po golu Ihor Krashnevskyi w 13' minucie i zdołali je utrzymać do 38' minuty. Wtedy właśnie do remisu doprowadził Ihor Krashnevskyi, a w ostatniej minucie pierwszej części spotkania na prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Ihor Krashnevskyi. Druga połowa należała jednak już tylko do piłkarzy Mazovii II. 4 minuty po przerwie trzeciego gola dla "mazy" zdobył Dmytro Skoblov. Następnie 2 trafienia dołozył Adam Niemyjski, a wynik spotkania na 1:6 ustalił w 81' minucie Kacper Witkowski.

Po tej wygranej drużyna z Mińska Mazowieckiego zajmuje 5. miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do trzeciego Orła i trzech punktów do zajmującej drugie miejsce Jabłonianki. Zapowiada się więc ciekawa walka o czołowe miejsca w zbliżającej się powoli do końca rundzie jesiennej sezonu 2021/22 w lidzie okręgowej.

Orzeł Unin
1:6
(1:2)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
Łukasz Korgul 13'
38' Michał Markiewicz
45' Ihor Krashnevskyi
49' Dmytro Skoblov
55' Adam Niemyjski
71' Adam Niemyjski
81' Kacper Witkowski
Zryw Sobolew
1:1
(1:1)
Wektra Zbuczyn
Przemysław Komar 15'
39' Damian Prokurat
Wilga Miastków Kościelny
2:1
(0:1)
MKS Małkinia
Przemysław Baran 76'
Marcin Cieśla 83'
18' Michał Zawistowski
Sęp Żelechów
1:3
(0:2)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Albert Stodulski 87'
42' Maciej Ołtarzewski
45'+2 Maciej Michalczuk
63' Jacek Toczyski
Kamil Stanisławowski 38'
5' Dariusz Osica
17' Arkadiusz Boruciński
24' Dariusz Osica
72' Dariusz Osica
86' Kacper Piętka
Dorian Zając 79'
59' Bartosz Ponceleusz