Podsumowanie 13. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

W 13. kolejce spotkań siedleckiej ligi okręgowej doszło do rozstrzygnięć, które zadecydowały o tym, która z drużyn zostanie mistrzem jesieni. Fenix Siennica pokonując na własnym terenie 2:1 Jastrzębia Żeliszew utrzymał 6 punktów przewagi nad tą ekipą i tym samym zapewnił sobie utrzymanie pierwszego miejsca w tej rundzie.

Drużyna z Siennicy była stawiana w roli faworyta niedzielnego meczu aczkolwiek obie ekipy mogły pochwalić się imponującą serią zwycięstw bowiem Fenix nie stracił punktów w ostatnich dziewięciu meczach, a Jastrząb w sześciu. Gospodarze dwubramkową przewagę zapewnili sobie już w pierwszej połowie. Najpierw gola dającego im prowadzenie zdobył w 30' minucie Maciej Wereda, a 10 minut później drugiego dołożył Kacper Piętka. Piłkarze z Żeliszewa szukali swoich okazji na zdobycie bramki jednak udało im się to dopiero w doliczonym już czasie gry (93' minuta) gdy Mateusza Nowakowskiego pokonał Dorian Zając. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i to Fenix po dobrym występie mógł się cieszyć ze zwycięstwa zapewniającego mu mistrzostwo jesieni.

2:1
(0:1)
Polonez Mordy
Mateusz Rękawek 62'
Mateusz Rękawek 66'
15' Karol Karpiniuk
Jabłonianka Jabłonna Lacka
1:1
(1:0)
Grzegorz Przesmycki 21'
52' Krystian Parzyszek
Ihor Krashnevskyi 64'
16' Mateusz Steć
32' Mateusz Steć
2:1
(0:0)
Maciej Wereda 30'
Kacper Piętka 40'
90'+3 Dorian Zając
Łukasz Supleński 36'
5' Szymon Szymański
63' Karol Zatyka
90'+3 Marek Górski
0:1
(0:1)
28' Kamil Stanisławowski