Podsumowanie 20. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Miniony weekend minął drużynom siedleckiej ligi okręgowej na rozgrywaniu meczów w ramach 20. kolejki spotkań. Tym razem nie zawiedli faworyci i 3 czołowe drużyny ligi odniosły pewne zwycięstwa, a najskuteczniejszą z nich okazał się Orzeł Unin, który pokonał na własnym boisku 6:0 ekipę Kolektywu Oleśnica.

Piłkarze Orła weszli w mecz bardzo dobrze i już po niespełna kwadransie gry prowadzili 2:0 po golach Jakuba Kowalskiego i Krystiana Parzyszka. W kolejnych minutach ich skuteczność nieco spadła i na kolejne trafienia trzeba było poczekać do drugiej połowy spotkania. Już dwie minuty po wznowieniu meczu do bramki Kolektywu piłkę skierował Denis Dobrowolski. Kolejne gole niebawem dołożyli Piotr Wielgosz i ponownie Krystian Parzyszek. Wynik spotkania na 6:0 w doliczonym już czasie gry ustalił Damian Matysiak.

Dzięki zwycięstwu Orzeł zajmuje 2. miejsce w tabeli tuż za Mazovią II Mińsk Mazowiecki. Obie ekipy mają jednak taką samą liczbę punktów - po 47. Zaledwie 1 punkt mniej ma na swoim koncie Fenix Siennica, który w minioną sobotę pokonał na wyjeździe 2:1 Jabłoniankę Jabłonna Lacka i utrzymuje ścisły kontakt z czołówką.

Aktualizacja 2022.04.23: Wynik meczu pomiędzy Zrywem Sobolew i Kosovią Kosów Lacki został zweryfikowany jako walkower dla Zrywu (na boisku było 2:4).

Jakub Zatorski 74'
67' Marcin Kowalczyk
Jakub Białecki 37' (samobójcza)
24' Oleksii Zinkevych
63' Oleksii Zinkevych
79' Oleksii Zinkevych
0:1
(0:1)
41' Wojciech Jonczak
Jabłonianka Jabłonna Lacka
1:2
(1:1)
Maciej Ołtarzewski 37''
9' Michał Maciejewski