Podsumowanie 22. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Kończymy długi majowy weekend i tym samym zamykamy prawie w całości mecze 22. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej. Kolejny raz nie zawiedli liderzy i swoje pojedynki zgodnie wygrały drużyny Mazovii II Mińsk Mazowiecki oraz Orła Unin. Porażki doznał natomiast zajmujący trzecie miejsce w tabeli zespół Fenixa Siennica co z kolei pozwoliło Jabłoniance Jabłonna Lacka zrównać się z nim punkami.

Miniony weekend okazał się szczęśliwy dla drużyny Jastrzębia Żeliszew, która początek rundy wiosennej miała fatalny. Podopieczni trenera Marcina Marchela przegrali 5 kolejnych spotkań z rzędu w tym 4 z nich wynikiem 0:1 co tym bardziej mogło boleć. Żeliszewianie przełamali się w końcu w wyjazdowym meczu z nieznacznie niżej notowaną drużyną Kosovii Kosów Lacki, grając na boisku rywala. Goście dosyć szybko bo już w 8' minucie wyszli na prowadzenie po golu Doriana Zająca. Niespełna kwadrans później do wyrównania doprowadził Mateusz Steć jednak remis 1:1 utrzymał się zaledwie do 29' minuty gry do bramki Kosovii ponownie trafił Zając. Drużyna z Jastrzębia schodziła na przerwę z przewagą jednego gola i była w dużo bardziej komfortowej sytuacji przed zmianą stron.

W drugiej połowie wynik spotkanie dosyć długo nie ulegał zmianie i dopiero w 76' minucie drugie trafienie na swoje konto zapisał Steć i ponownie doprowadził do remisu. Wszystko wskazywało na to, że podział punktów będzie już pewny bowiem żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Dopiero w ostatniej minucie spotkania wygraną wywalczył sobie Jastrząb po tym jak trzeciego gola w tym meczu dla przyjezdnych zdobył Dorian Zając, zapisując tym samym na swoim koncie hat-tricka.

Mecz w którym miały się zmierzyć ze sobą dwie drużyny z naszego powiatu, tj. Wilga Miastków Kościelany i Hutnik Huta Czechy został odwołany i odbędzie się 18 maja o godzinie 18:00.

Piotr Śliński 90'+1
34' Przemysław Grudniak
Wektra Zbuczyn
2:1
(0:0)
Fenix Siennica
Krystian Musiejczuk 64'
Krystian Zbieć 90'+1
75' Kacper Piętka
Jabłonianka Jabłonna Lacka
1:4
(1:2)
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
Maciej Ołtarzewski 20'
14' Jakub Zatorski
42' Michał Markiewicz
77' Jakub Zatorski
85' Michał Markiewicz
Watra Mrozy
8' Aliaksandr Maksimovich
58' Filip Kąca
62' Kacper Nowak
76' Filip Kąca
Zryw Sobolew
1:1
(0:0)
Kolektyw Oleśnica
Damian Kulik 48'
75' Mariusz Rogala
Sęp Żelechów
2:1
(2:0)
Czarni Węgrów
Albert Stodulski 8'
Maciek Parzyszek 21'
51' Przemysław Ryczkowski