Podsumowanie 27. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Marcin Sągol

Za nami 27. kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej co oznacza, że jesteśmy już na finiszu obecnego sezonu (do rozegrania pozostają 3 ostatnie kolejki). Miniony weekend nie obfitował w dużą ilość goli i większe niespodzianki. Wydaje się też, że powoli możemy nabierać pewności, kto zdobędzie mistrzostwo ligi...

Najciekawszym i niezwykle istotnym w kwestii ostatecznych rozstrzygnięć na szczycie tabeli był mecz Mazovii II Mińsk Mazowiecki z Orłem Unin czyli kolejno lidera i wicelidera. Mogliśmy spodziewać się ciekawego i wyrównanego meczu jednak jak się okazało mińszczanie nie pozostawili złudzeń która drużyna w dobiegającym końca sezonie była zdecydowanie najlepsza.

Goście z Unina dosyć długo toczyli równy bój z rywalem bo do 36' minuty. Wtedy to prowadzenie Mazovii zapewnił Kamil Szczęsny. Na domiar złego w 45' minucie podopieczni trenera Marcina Wrzoska zdobyli drugą bramkę po trafieniu Jakuba Zatorskiego i Orzeł przegrywał już 0:2. Nadzieję na korzystny wynik przywrócił przyjezdnym Krystian Parzyszek zdobywając bramkę kontaktową w 54' minucie. Następnie do końcowych fragmentów spotkania żadna ze stron nie była w stanie przełamać przeciwnika. Ostatecznie w 82' minucie trzeciego gola dla "Mazy" zdobył Aleksander Dzięcielski, a zwycięstwo przypieczętował w 94' minucie Jakub Zatorski ustanawiając wynik meczu na 4:1.

Na 3 kolejki przed końcem sezonu Mazovia ma 3 punkty przewagi nad Orłem. Oba zespoły czekają mecze z podobnej klasy rywalami i teoretycznie jeszcze wszystko może się wydarzyć ale zdecydowanie w lepszej sytuacji są piłkarze z Mińska Mazowieckiego.

Wektra Zbuczyn
0:0
Zryw Sobolew
Watra Mrozy
2:0
(2:0)
Kosovia Kosów Lacki
Filip Kąca 19'
Filip Kąca 40'
Fenix Siennica
1:0
(0:0)
Kolektyw Oleśnica
Dariusz Osica 89'
Jabłonianka Jabłonna Lacka
1:0
(0:0)
Sęp Żelechów
Piotr Domański 89'
MKS Małkinia
2:1
(2:0)
Wilga Miastków Kościelny
Michał Zawistowski 24'
Jakub Kalbarczyk 35'
90' Maciej Ponceleusz 
Czarni Węgrów
3:0
Polonez Mordy
Mazovia II Mińsk Mazowiecki
4:1
(2:0)
Orzeł Unin
Kamil Szczęsny 36'
Jakub Zatorski 45'
Aleksander Dzięcielski 82'
Jakub Zatorski 90'+4
54' Krystian Parzyszek 
Hutnik Huta Czechy
2:4
(1:0)
Jastrząb Żeliszew
Bartosz Jeleń 3'
Bartosz Jeleń 59'
50' Michał Mularczyk
56' Marcin Kuć
64' Dorian Zając
77' Marcin Kuć