Podsumowanie 2. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

W przedostatni sierpniowy weekend drużyny występujące w siedleckiej lidze okręgowej rozegrały mecze 2. kolejki spotkań. Jednym z ciekawszych był ten z udziałem dwóch przedstawicieli powiatu garwolińskiego, tj. Orła Unin i Zrywu Sobolew, a padło w nim aż 11 goli.

Poza dużą ilością bramek jaką mogli obejrzeć kibice zgromadzeni w Uninie, piłkarze obu ekip zobaczyli łącznie aż 10 żółtych kartek. Mecz już od pierwszych minut przebiegał pod dyktando gospodarzy i skrupulatnie co kilka minut punktowali rywala. Wynik spotkania otworzył w 6' minucie Mariusz Dróżdż, a po 180 kolejnych sekundach było już 2:0 gdy gola zdobył Kamil Kasprzak. Po upływie równo kwadransa od pierwszego gwizdka Damian Matysiak zdobył trzecią bramkę dla Orła, a gdy minęły 2 kwadranse futbolówkę ponownie w siatce rywala umieścił Mariusz Drużdż i uninianie prowadzili już 4:0. Zryw przebudził się pod koniec pierwszej połowy i po golach Przemysława Komara w 40' minucie oraz Damiana Kilka w 45' zniwelował straty do dwóch trafień.

Gospodarze jednak nie odpuszczali i niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy podwyższyli swoje prowadzenie na 5:1, a na listę strzelców wpisał się ponownie Kamil Kasprzak. Sobolewianie zdołali odpowiedzieć golem Kilika w 56' minucie lecz Orzeł błyskawicznie zareagował i tak w 59' minucie bramkę zdobył Krystian Parzyszek, następnie trzecie trafienie tego dnia zanotował Mariusz Dróżdż, a wynik spotkania na 8:3 ustalił w 74' minucie Krystian Parzyszek zdobywając swojego drugiego gola.

Wilga Miastków Kościelny
1:2
(1:1)
Maciej Belka 44'
22' Kamil Stanisławowski
77' Kamil Stanisławowski
2:2
(1:0)
Maciej Żydkiewicz 1' Piotr Kowalczyk 57'
68' Piotr Chlubicki
75' Michał Zawistowski
2:3
(1:2)
Emil Michalak 39'
Przemysław Jasiński 85'

28' Szymon Słyk
37' Michał Jaworski
81' Jakub Gałkowski
(0:1)
3' Marcin Utnicki
69' Patryk Skrzypek
Krystian Parzyszek 74'
40' Przemysław Komar