Podsumowanie 9. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Po dziewięciu kolejkach spotkań jakie zostały już rozegrane w naszej lidze w dalszym ciągu nie ulega zmianie to kto otwiera i kto zamyka tabelę. Na samym jej szczycie od dłuższego czasu utrzymuje się drużyna Orła Unin, która nie doznała jeszcze porażki, a zamyka ją drużyna Kosovii Kosów Lacki, która z kolei nie odniosła jeszcze żadnego zwycięstwa.

Sytuacja Kosovii nie jest ciekawa. Przypomnijmy, że drużyna ta ubiegły sezon zakończyła na solidnym ósmym miejscu z dorobkiem 42 punktów, które były rezultatem 14 wygranych i 16 przegranych spotkań. W obecnych rozgrywkach podopieczni trenera Tomasza Wojtczuka nie są w stanie się przełamać i począwszy od pierwszego meczu notują same porażki.

W ubiegłą sobotę ekipa z Kosowa Lackiego podejmowała na własnym terenie beniaminka z Łosic. Do wymiany ciosów w formie zdobywanych goli doszło już po kwadransie gry. Najpierw prowadzenie gościom dał Łukasz Naumiuk ale gospodarze odpowiedzieli dwie minuty później i po trafieniu Konrada Zębrowskiego było już 1:1. Łosiczanie nie pozwolili jednak dojść do głosu rywalom ponieważ w 25' i 30' minucie do bramki Mateusza Toruszewskiego dwukrotnie trafił Maciej Szpura. W 33' minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Wojtczuk lecz i tym razem na odpowiedź ŁDK nie trzeba było czekać i pięć minut później było już 2:4 gdy Toruszewskieg pokonał ponownie Łukasz Naumiuk.

Po pierwszej połowie mecz był już praktycznie rozstrzygnięty ale to nie osłabiało zapału przyjezdnych do szukania szans na podwyższenie prowadzenia. W 63' minucie piątego gola dla drużyny z Łosic zdobył Cezary Chraszcz. Gospodarze zdołali zaliczyć jeszcze jedno celne trafienie w 70', którego autorem był Krzysztof Żochowski, ale ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Jacka Izdebskiego, a konkretnie Pawła Niciporuka, który w 81' minucie ustalił wynik spotkania na 3:6.

Po dziewięciu kolejkach spotkań Kosovia Kosów Lacki pozostaje jedyną drużyną, która przegrała wszystkie rozegrane mecze z bilansem bramkowym 8 zdobytych i 33 stracone.

0:3
(0:1)
15' Krystian Sadowski
81' Michał Zawistowski
90'+1 Kamil Suszczyński
4:3
(2:2)
Gałkowski Jakub 2'
Stodulski Albert 32'
Gałkowski Jakub 71' (k)
Stodulski Albert 73'
16' Sałasiński Dawid
21' Tomczak Grzegorz
88' Sałasiński Dawid
1:2
(1:0)
Mikołaj Majsterek 38'
62' Krystian Zbieć
88' Jakub Grodzicki
1:1
(0:1)
Marcin Utnicki 62'
29' Przemysław Komar
3:6
(2:4)
Konrad Zębrowski 17'
Marcin Wojtczuk 33'
Krzysztof Żochowski 70'
15' Łukasz Naumiuk
25' Maciej Szpura
30' Maciej Szpura
38' Łukasz Naumiuk
63' Cezary Chraszcz
81' Paweł Niciporuk
Wilga Miastków Kościelny
1:4
(0:1)
Szymon Wasilka 86'
11' Krystian Parzyszek
49' Denis Dobrowolski
70' Mariusz Dróżdż
90'+1 Bartłomiej Szczęśniak