Podsumowanie 12. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Za nami 12. kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej, która zostanie zapamiętana głównie z bardzo dobrych występów beniaminków. Drużyna ŁDK Łosice rozgromiła 5:0 Wilgę Miastków, a hat-trickiem popisał się Kacper Wyrzykowski. Z kolei ULKS Gołąbek rozbił 6:0 ekipę Kolektywu Oleśnica, a autorem aż 4 goli był Karol Kruszewski.

Dobrze w obecnych rozgrywkach radzi sobie drużyna Hutnika Huta Czechy, która przypomnijmy jeszcze w ubiegłym sezonie zmagała się ze sporymi problemami i zajęła ostatecznie przedostatnie 15. miejsce w tabeli. Teraz podopieczni trenera Łukasza Ściborowskiego włączyli się w walkę o czołowe lokaty i ważną cegiełką aby osiągnąć ten cel była sobotnia wygrana 5:1 z Kosovią Kosów Lacki. Hutnik błyskawicznie wypracował sobie przewagę po golach Mateusza Rękawka w 2' minucie i Marcina Łodzińskiego w 21'. Goście co prawda zdołali zdobyć gola kontaktowego już w 26' minucie po trafieniu Pawła Dawidowskiego ale inicjatywa należała do gospodarzy. Grę reprezentantom powiatu garwolińskiego ułatwiło też opuszczenie boiska przez Adama Karędysa z Kosovii, który w 76' ujrzał czerwoną kartkę. Hutnik już 60 sekund później wykorzystał przewagę i podwyższył prowadzenie na 3:1 po bramce Mateusza Rękawka. 3 minuty później kolejne trafienie dołożył Bartek Jedynak i było już 4:1. Drużyna z Kosowa Lackiego zdołała jeszcze zmniejszyć straty po tym jak w 90' minucie do bramki Kardyki trafił Łukasz Zalewski ale też w doliczonym już czasie gry stracili kolejnego zawodnika - Marcin Wojtczuk ujrzał czerwoną kartkę.

Bartłomiej Jedynak 80'
26' Paweł Dawidowski
90' Łukasz Zalewski
1:1
(0:0)
Tomasz Niedziałek 76'
90'+2 Sebastian Nowak