Podsumowanie 15. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

Po 4 miesiącach zmagań ligowych pierwsza połowa sezonu piłkarskiego 2022/23 w siedleckiej "okręgówce" dobiegła końca. W miniony weekend rozegrane zostały mecze ostatniej tegorocznej 15. kolejki spotkań i tylko pojedynek Fenixa Siennica ze Zrywem Sobolew musiał został przełożony ze względu na zły stan boiska.

O tym kto zostanie mistrzem jesieni wiedzieliśmy już wcześniej i walka toczyła się głównie o kolejność na pozostałych miejscach w czołowej trójce. Ostatecznie okazało się, że w fotelu wicelidera na czas zimowej przerwy zasiądzie drużyna Watry Mrozy, która dzięki takiej samej ilości punktów ale lepszemu bilansowi w bezpośrednim pojedynku wyprzedziła Sępa Żelechów. Mrozianie w ostatnim meczy pokonali na własnym terenie 2:1 Czarnych Węgrów. Oba gole dla gospodarzy padły już w pierwszej połowie, a ich autorami byli Adrian Kosyl i Piotr Kowalczyk. Węgrowianie zdobyli bramkę kontaktową w 72' minucie po trafieniu Dawida Sałasińskiego ale do remisu nie zdołali już doprowadzić.

Hubert Osiak 76'
24' Paweł Sawtyruk
55' Mateusz Weśniuk
68' Paweł Sawtyruk
Piotr Kowalczyk 44'
72' Dawid Sałasiński
2:2
(2:1)
Michał Mularczyk 21'
Mateusz Stankiewicz 23'
13' Albert Ziółkowski
48' Marcin Utnicki
Wilga Miastków Kościelny
2:3
(1:1)
Jakub Biedrzycki 44'
Jakub Biedrzycki 49'
30' Filip Gawinek
87' Bartłomiej Jedynak
90'+1 Arkadiusz Zalewski