Wysoka wygrana w Pucharze Polski

Adrian Rudzki

W meczu o Puchar Polski, Sęp Żelechów zmierzył się z Wektrą Dziewule. Nasz zespół pewnie pokonał 3-0 beniaminka naszej ligi. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, lecz po przerwie nasi zawodnicy strzelili trzy bramki, i wygrali to spotkanie.

Pierwsza połowa, przebiegała spokojnie, można powiedzieć że sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Gra toczyła się głownie w środku pola, lecz około 30 minuty groźna akcja Wektry ale strzał był niecelny. W odpowiedzi Sęp około 35 minuty, jeden z naszych zawodników oddaje strzał, ale piłka o centymetry przechodzi obok słupka!

Była to najgroźniejsza akcja naszych zawodników w I połowie. Do przerwy wynik bezbramkowy.

Druga połowa, była o wiele ciekawsza od tej pierwszej. Już w pierwszych minutach groźna akcja Sępa, lecz dobrze broni bramkarz Wektry. Około 63 minuty, strzela na bramkę jeden z naszych zawodników, lecz piłka jakimś sposobem dochodzi do P.Skwarka i strzela on bramkę z 6 metra, a bramkarz musiał po raz pierwszy wyjmować piłkę z siatki. Po strzelonej bramce przez Sępa, to nasz zespół przejął inicjatywę, i coraz śmielej atakował. Efektem tego, była druga bramka strzelona tym razem przez K.Owczarczyka, który po akcji sam na sam, pokonuje bramkarza Wektry. Po strzeleniu drugiej bramki, gra Sępa się nie zmieniła, to my dalej atakowaliśmy, lecz pod koniec meczu, Wektra ma rzut wolny, dośrodkowanie, i strzał zawodnika Wektry, lecz Ł. Beczek musnął piłkę i ta zatrzymała się na poprzecce. Była to najgroźniejsza sytuacja zespołu gości w drugiej połowie meczu. Około 90 minuty, po zamieszaniu w polu karnym, bramkę strzela wprowadzony w drugiej połowie P.Owczarczyk, który lobuje bramkarza i strzela do pustej bramki gola na 3:0.

Sęp Żelechów: Ł. Beczek – B.Stoń , M.Jaśkiewicz, M.Sągol, K.Skwarek – J.Cegiełka , M.Skwarek, P.Skwarek, P.Mądry(k), A.Majsterek – K.Owczarczyk

Sęp Żelechów 3:0 (0:0) Wektra Dziewule
bramki: P.Skwarek, K.Owczarczyk, P.Owczarczyk

Warto nadmienić, iż drużyna Sępa Żelechów nie wygrała od 5 oficjalnych meczów i jest to pierwsze zwycięstwo w meczu o stawkę. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy pójdą za ciosem i będą równie skuteczni w kolejnych meczach.