Sęp - Polonez Mordy: przegrana 3:4 i coraz gorsza sytuacja w tabeli

Piłkarze Sępa Żelechów przyzwyczaili nas w tym sezonie do tego, że potrafią strzelać sporo bramek jednak co stało się prawie regułą, jeszcze więcej tracą. Niestety podobnie było w niedzielnym meczu z Polonezem Mordy.

Spotkanie z Polonezem było dobrą okazję na przełamanie niemocy z ostatnich kilku tygodni i zdobycie kolejnych punktów ligowych. Goście przyjechali do Żelechowa w bardzo mocno okrojonym składzie i w rezultacie na ich ławce rezerwowych zasiadł jedynie Hubert Kondraciuk.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Sępa. Już po siedmiu minutach podopieczni trenera Andrzeja Goliszewskiego prowadzili po tym jak Michał Jaworski wykończył akcję swojej drużyny i uderzeniem z czwartego metra posłał piłkę do bramki Kozaczyńskiego. Pomimo kolejnych dogodnych okazji na podwyższenie prowadzania, żelechowiacy zaczęli popełniać błędy co szybko wykorzystali rywale. Najpierw w 21' minucie Karol Karpiniuk popisuje się ładnym uderzeniem z dystansu i mamy remis 1:1. Nie mija więcej jak dwie minuty i przyjezdni wychodzą na prowadzenie po bramce Pawła Klewka, który wykorzystuje zamieszanie pod bramką Sępa po wcześniejszym dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:2 na korzyść Poloneza.

Po zmianie stron goście szybko podwyższają prowadzenie. W 49' minucie kolejne groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego wykańcza Kacper Mróz i zdobywa gola na 1:3. Sępowi udaje się zdobyć bramkę kontaktową w 66' minucie po tym jak Piotrek Mądry zgrywa dośrodkowaną na dalszy słupek piłkę do ustawionego przed bramką mordzain Seweryna Jaworskiego, a ten bez większych problemów posyła ją do siatki. Niestety po niespełna dziesięciu minutach przyjezdni ponownie powiększają przewagę, a na listę strzelców kolejny raz wpisuje się Paweł Klewek. W 75' minucie Sęp zmniejsza stratę do wywala po tym jak Piotr Sosnowski zaliczył samobójcze trafienie jednak na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu i skuteczności.

gole
21' Karpiniuk Karol
23' 66 Paweł Klewek
49' Mróz Kacper
75' Sosnowski Piotr (samobójcza)

Sęp: Beczek Ł. - Zowczak J., Jaworski S., Szewczak S., Wdowiak B. (64' Grzyb M.) - Słyk Sz. (76' Matyska C.), Mądry P. (76' Zegadło S.), Owczarczyk. P., Bożek A. - Jaworski M., Stodulski A.

Polonez: Kozaczyński J. - Cielemęcki Ł., Karpiniuk D., Karpiniuk K., Klewek P. - Majchrzak M., Mróz K., Sosnowski P., Tyszkiewicz M. - Wójcik M. (88' Kondraciuk H.), Ziółecki J.