Sęp - Watra Mrozy: remis 1:1 po ciekawym i pełnym walki meczu

Sęp Żelechów w dalszym ciągu pozostaje niepokonany w rundzie wiosennej sezonu 2018/19. W niedzielę podopieczni trenera Robert Barańskiego po ciekawym spotkaniu zremisowali 1:1 z Watrą Mrozy chociaż dwukrotnie trafiali do bramki rywala...

Sęp kolejny raz bardzo dobrze rozpoczął swój występ. Już w 5' minucie Michał Jaworski uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza gości Kamila Ostrowskiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Po pół godzinie gry żelechowianie zdobyli drugiego gola jednak nie został on uznany. Piłkę z narożnika boiska dośrodkowywał Szymon Słyk, a uderzeniem głową do bramki posłał ją Seweryn Jaworski. Niestety dogrywana futbolówka przekroczyła linię końcową boiska i bramka nie została uznana.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. W 46' minucie Jacek Wroński wykorzystał nieporozumienie w linii defensywy Sępa. Zdołał opanować piłkę na 10. metrze  i lobując wychodzącego z bramki Jana Barańskiego, posłał ją do siatki. Reszta spotkania podobnie jak większość pierwszej połowy to obraz zaciętej walki obu ekip, które starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Były fragmenty gry gdy to Watra przeważała po czym to Sęp stawał się stroną aktywniejszą i groźniejszą. Niestety pomimo kilku dobrych okazji na zmianę rezultatu żelechowianie nie zdołali zdobyć gola dającego im kolejne zwycięstwo.

W meczu nie obyło się również bez drobnych kontrowersji. W drugiej połowie jeden z kontrataków Sępa został przerwany przez sędziego głównego gdy zawodnicy z Żelechowa zbliżali się akcją pod pole karne rywala. Po konsultacji z sędzią liniowym dosyć nieoczekiwanie został gościom przyznany rzut wolny pośredni na 14. metrze od bramki Jana Barańskiego. Na szczęście jego wykonanie przez zawodnika Watry było fatalne i piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Samo prowadzenie spotkania i niektóre decyzje arbitra głównego często budziły zastrzeżenia u obu trenerów.

Cały mecz mógł się jednak podobać Kibicom, którzy obejrzeli sporo ciekawych akcji i walki pomiędzy drużynami. Sęp pomimo tego że nie wygrał spotkania, zaprezentował się z bardzo dobrej strony i kolejny raz potwierdził dobrą formę.

piątek, 19 maja 2023, 12:00