Polonez Mordy - Sęp: wygrana gospodarzy 3:0, nieskuteczny Sęp

Marcin Sągol

W 23. kolejce spotkań Sęp Żelechów uległ na wyjeździe 0:3 drużynie Poloneza Mordy. O słabym wyniku zadecydowała kiepska skuteczność żelechowiaków, którzy nie wykorzystali między innymi rzutu karnego.

Żelechowianie mieli trzy znakomite okazje, by otworzyć wynik zawodów. Po zagraniu ręką sędzia wskazał na "wapno", lecz Mateusz Szwej uderzył źle i bramkarz zdołał chwycić futbolówkę w dłonie. Później nasi reprezentanci nie umieli wykorzystać dwóch "setek" za sprawą Roberta Całki i znów Szweja, który na 18 metrze chciał lobować golkipera, który wyczuł intencję, stojąc cztery metry przed uderzającym.

Goście po zmianie stron ruszyli śmielej i Maciej Parzyszek sfaulował jednego z rywali w polu karnym. Jan Barański musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu z jedenastu metrów. W końcówce miejscowi jeszcze dwukrotnie mieli powody do zadowolenia. Raz gracz Poloneza popisał się świetnym uderzeniem, a następnie po centrze z rzutu rożnego przeciwnik został niepokryty i z najbliższej odległości trafił głową.

- Po prostu przegraliśmy, bo byliśmy słabsi. Nie wykorzystaliśmy rzutu karnego oraz doskonałych okazji. Zamiast spokojnie prowadzić, sami zgotowaliśmy sobie los. U niektórych zabrakło odrobiny profesjonalizmu w naszym amatorskim futbolu. W najbliższą niedzielę przyjedzie do nas wicelider z Małkinii. Nie będzie łatwo. Pamiętajmy, że cały czas walczymy o utrzymanie. Będziemy musieli radzić sobie bez Pawła Mazurka, który dostał czerwoną kartkę. Został opluty i odepchnął przeciwnika, za co w końcówce został wygoniony z boiska - mówi Robert Barański, trener Sępa.

Źródło: Twój Głos

Polonez Mordy
3 : 0
( 0 : 0 )
bramki
Sęp Żelechów
Daniel Paczuski 55'
Karol Karpiniuk 80'
Kacper Mróz 90'+2

Polonez: Kozaczyński J. - Tyszkiewicz M., Brewczyński K., Karpiniuk D., Karpiniuk K. - Majchrzak M. (70' Soszyński G.), Mróz K., Mysłowski A., Paczuski D. - Stępień P., Ziółecki J.

Sęp: Barański J. - Mazurek P., Parzyszek M., Chudek M., Grzyb M. (65' Wdowiak B.) - Słyk Sz., Szwej M. (70' Miszkurka M.), Kot A., Owczarczyk P. - Całka R., Jaworski M.