Sęp - Grodzisk Krzymosze: pewna wygrana 2:0 na zakończenie sezonu 2018/19

Piłkarze Sępa Żelechów udanie zakończyli rozgrywki ligowe w sezonie 2018/19. W ostatnim meczu, który rozgrywali na własnym boisku, pewnie pokonali 2:0 drużynę Grodziska Krzymosze . Na listę strzelców wpisali się Maciej Parzyszek oraz jeden z najskuteczniejszych zawodników Sępa w mijającym sezonie, tj. Michał Jaworski.

Sęp poza pierwszymi minutami przeważał prawie cały czas na boisku. Niestety pomimo sporej ilości sytuacji podbramkowych młodzi piłkarze z Żelechowa, którzy dostali szansę zaprezentowania się tego dnia przed własną publicznością, bardzo długo nie byli w stanie udokumentować swojej przewagi zdobyciem gola. Dopiero akcja z 32 minuty spotkania przyniosła oczekiwane rezultaty. Paweł Michalik wykonując rzut wolny na lewym skrzydle dośrodkował piłkę na dalszy słupek bramki rywala gdzie nabiegał zupełnie niekryty Maciej Parzyszek. Obrońca Sępa pewnym uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki i dał gospodarzom prowadzenie 1:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenie podopiecznych trenera Roberta Barańskiego. Akcję która przynosiła bramkę ponownie zainicjował Michalik. Zawodnik Sępa dośrodkował piłkę z lewej strony pola karnego i ta poszybowała wzdłuż  bramki przeciwnika. Obrońcy Grodziska starali się ją wybić jednak robili to na tyle nieskutecznie, że trafiła ona ostatecznie pod nogi ustawionego na 16 metrze Michała Jaworskiego, który niezbyt silnym ale precyzyjnym strzałem posłał ją do bramki przyjezdnych i podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

W drugiej połowie meczu na placu gry pojawili się bardziej doświadczeni piłkarze Sępa jak Robert Całka, Mateusz Szwej czy też Mikołaj Chudek. Przewaga żelechowiaków była jeszcze bardziej widoczna, a i okazji bramkowych nie brakowało. Niestety pomimo kilku wyśmienitych sytuacji na podwyższenie prowadzenia kolejnych goli nie udało się już zdobyć.