Promnik Gończyce - Sęp: wygrana 2:0 na wagę awansu do ligi okręgowej!

W meczu 24. kolejki spotkań Sęp Żelechów pokonał w Sobolewie drużynę Promnika Gończyce 2:0 po golach Alberta Stodulskiego z rzutu karnego i Damiana Grzyba, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Było to niezwykle cenne zwycięstwo ponieważ zapewniło naszej drużynie awans do ligi okręgowej!

Derbowy mecz z Promnikiem nie był tak dynamiczny i zacięty jak ubiegłotygodniowe starcie z Kosovią ale na brak emocji nie można było narzekać. Piłkarze reprezentujący barwy drużyny z Gończyc nie nastawiali się na defensywę i podobnie jak Sęp starali się atakować co skutkowało częstymi akcjami podbramkowymi. Defensorzy Promnika popełnili jednak błąd w 10' minucie faulując w obrębie własnego pola karnego zawodnika Sępa za co naszej drużynie został przyznany rzut karny. "Jedenastkę" pewnym uderzeniem na gola zamienił Albert Stodulski i Sęp wyszedł na prowadzenie 1:0. Kilka minut później gospodarze mogli doprowadzić do wyrównania ale uderzoną z dystansu piłkę, która zmierzała tuż pod porzeczkę, wybronił Jan Barański popisując się bardzo ładną paradą. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka okazji bramkowych ale piłkarzy zawodziła skuteczność.

Po zmianie stron obraz gry był podobny do tego sprzed przerwy i choć obie ekipy starały się uderzać na bramkę rywala to nie robiły tego wystarczające precyzyjnie. W 60' minucie na placu gry w drużynie Sępa pojawił się Damian Grzyb i już 3 minuty później wykończył kontratak żelechowiaków wbiegając w pole karne Promnika i oddając celny strzał, po którym piłka wylądowała w siatce. Sęp prowadził 2:0. Zdobycie drugiego gola nieco uśpiło naszą drużynę i na placu gry zarysowała się lekka przewaga gospodarzy. Na szczęście pomimo kliku uderzeń jakie zdołali oddać, nasz zespół uchronił się przed utratą gola. Dwubramkowe prowadzenie Sęp utrzymał do końcowego gwizdka dzięki czemu zdobył komplet punktów, który zapewnił mu awans do ligi okręgowej! Gratulacje.

Pomimo kilku spięć pomiędzy zawodnikami podczas meczu warto podkreślić sportową postawę naszego rywala, który po zakończeniu spotkania pogratulował naszej drużynie zwycięstwa i awansu oraz nagrodził ją brawami.

Promnik Gończyce
0:2
(0:1)
:
:
10' (k) Stodulski Albert
63' Grzyb Damian

Promnik: Białecki K., Czyżewski K., Gałązka M. (30' Papiernik M.), Kiliszek D., Kosmala K., Owczarczyk P., Paprota Ł. (71' Cieślak B.), Paziewski W., Paziewski M., Szewczyk K., Zackiewicz B.

Sęp: Barański J., Gałkowski J., Korgul A., Kot A. (60' Grzyb D.), Licbarski M. (79' Zegadło S.), Michalik P., Owczarczyk P., Parzyszek M., Słyk Sz. (72' Lesisz K.), Stodulski A., Wdowiak B. (75' Szewczak S.)