Sęp - Fenix Siennica: remis 0:0 i dwie niewykorzystane szanse na zwycięstwo

W ramach meczów 24. kolejki spotkań Sęp Żelechów podejmował na własnym terenie zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużynę Fenixa Siennica. Po ciekawym i dynamicznym pojedynku zespoły podzieliły się punktami remisując 0:0. Nasza drużyna mogła osiągnąć lepszy wynik jednak nie wykorzystała dwóch rzutów karnych...

Na początku meczu zdecydowanie zaatakowali goście jednak Sęp grał pewnie i nie pozwolił rywalowi poważniej zagrozić własnej bramce. Obie strony starały się atakować i stwarzać sobie okazje do oddania strzałów. Nieco więcej miał ich Jastrząb ale kończyły się one zazwyczaj niecelnym lub zbyt lekkim uderzeniem, podobnie zresztą jak w przypadku Sępa. Na podkreślenie zasługuje jednak bardzo ładne uderzenie Sebastiana Szewczaka z około trzydziestu metrów, po którym piłkę zmierzającą w "okienko" bramki wybił Nowakowski. Kilka minut później goście dośrodkowywali piłkę z rzutu wolnego w pole karne Sępa. Albert Bożek starał się wybić ją głową jednak strącona została pod nogi ustawionego na 11. metrze Dariusza Osicy, który bez chwili zawahania oddał strzał i... trafił w poprzeczkę. Niebezpieczeństwo pod bramką żelechowiaków udało się zażegnać. W doliczonym już czasie pierwszej połowy Michał Jaworski wbiegając z prawej strony w "szesnastkę" gości został sfaulowany przez Arkadiusza Borucińskiego, który próbował wybić piłkę, za co został Sępowi przyznany rzut karny. Do jego wykonania podszedł Albert Stodulski. Uderzył tuż przy prawym słupku jednak Nowakowski zdołał piłkę wybić. Pierwsza połowa kończy się więc remisem 0:0.

W drugiej połowie Sęp ponownie "dostał" szansę zdobycia gola z rzutu karnego. Tym razem to Damian Grzyb został sfaulowany przez Karola Szczęstnego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Albert Bożek. Uderzył podobnie jak Stodulski w prawą stroną i ponownie skuteczną interwencją wykazał się Nowakowski. Kolejne minuty to wymiana ciosów i zmieniająca się nieznacznie przewaga to jednej to drugiej strony. Ostatecznie ani drużyna Sępa ani Jastrzębia nie znalazła sposobu aby trafić do bramki rywala i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.