Sęp - Kolektyw Oleśnica: wysoka wygrana 5:0 na zakończenie ligowych zmagań w 2022 roku

W meczu 15. kolejki spotkań, która była zarazem ostatnią już rozgrywaną w tym roku, Sęp Żelechów pokonał na własnym terenie 5:0 drużynę Kolektywu Oleśnica. Tym samym żelechowianie zakończyli rundę jesienną równie udanie jak ją rozpoczynali w sierpniu gdy na inaugurację sezonu 2022/23 wygrali również 5:0 z Kosovią Kosów Lacki.

Dzisiejszy mecz z Kolektywem przebiegał prawie cały czas pod dyktando naszej drużyny. Goście przyjechali w mocno osłabionym składzie i było to widać na boisku. Pomimo bardzo dużej przewagi pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Sępa 1:0 po golu Michała Licbarskiego w 17' minucie, który wykorzystał zamieszanie przed polem karnym rywala, przyjął piłkę i płaskim uderzeniem po ziemi z 14. metra posłał ją do bramki. Okazji do zdobycia goli podopieczni trenera Tomasza Gugały mieli dużo więcej ale zawodziła skuteczność .

Po zmianie stron przewaga Sępa byłą jeszcze bardziej widoczna. Pomimo bardzo słabej skuteczności żelechowianie z czasem zaczęli punktować przyjezdnych. W 58' minucie Albert Stodulski wykorzystał podanie od Michała Jaworskiego i podwyższył prowadzenie na 2:0. 4 minuty później było już 3:0 po dosyć nietypowym golu. Adrian Korgul dośrodkowywał piłkę z prawego narożnika boiska, a ta poszybowała ponad golkiperem Kolektywu i zatrzepotała w siatce. W 82' minucie indywidualnym akcją lewym skrzydłem popisał się Damian Grzyb, który "urwał" się obrońcy, wbiegł w pole karne, "położył" bramkarza gości i pewnie posłał piłkę do siatki. Zwycięstwo Sępa przypieczętował w 88' minucie Albert Stodulski, który po asyście Łukasza Gendka wbiegł z prawej strony w pole karne i płasko po ziemi skierował piłkę do siatki obok wychodzącego bramkarze. Piłkarze Kolektywu w tej części spotkania tylko 2 razy poważniej zagrozili bramce Sępa i było to w końcowych fragmentach meczu jednak goli nie zdołali zdobyć.