Setne trafienie Alberta Stodulskiego w rozgrywkach seniorskich

Marcin Sągol

W ubiegły weekend nasz zespół wywalczył dwunaste zwycięstwo w obecnym sezonie, pokonując w Żelechowie 1:0 drużynę MKS Małkinia. Jedynego gola w tym meczu zdobył Albert Stodulski i poza radością z wygranej , mogliśmy także cieszyć się z innego istotnego osiągnięcia. Jak się bowiem okazuje gol Alberta był już setnym jakiego zdobył on w swojej karierze piłkarskiej w rozgrywkach seniorskich!

Albert miał duży wkład w osiągnięcie korzystnego wyniku w kilkunastu meczach obecnego sezonu. W trzynastu spośród 28 rozegranych spotkań zdobywał przynajmniej jednego gola. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze 2 kolejki i życzymy naszemu napastnikowi by udało mu się poprawić aktualne osiągnięcie. 

Skuteczność w minionych sezonach

Albert już od sześciu kolejnych sezonów pozostaje najskuteczniejszym piłkarzem naszej drużyny. Jedynie w sezonie 2018/19 pod względem zdobytych goli dorównał mu Michał Jaworski.

Wiemy też, że obecny sezon będzie dla Alberta najbardziej udanym w kontekście zdobywanych bramek w klasie okręgowej. 15 goli jakie dotychczas zgromadził na swoim koncie na tym szczeblu rozgrywkowym jest już najlepszym wynikiem w jego karierze, a może być jeszcze lepszym :)

2021/22 - 15 goli (na 2 kolejki przed końcem sezonu)
2020/21 - 41 goli
2019/20 - 7 goli
2018/19 - 9 goli
2017/18 - 8 goli
2016/17 - 12 goli

Najskuteczniejszy piłkarz ligi w sezonie 2020/21

Wszyscy dobrze pamiętamy też miniony sezon, w którym nasza drużyna występowała jeszcze w "A" klasie. Wywalczyliśmy wtedy awans do ligi okręgowej, a najskuteczniejszym zawodnikiem Sępa został właśnie Albert Stodulski z imponującym wynikiem 41 strzelonych goli!

Dziękujemy Albertowi za dotychczasowe zaangażowanie i wkład włożony w sukcesy jakie osiągała nasza drużyna. Życzymy mu także by jego skuteczność nie spadała i aby w kolejnych sezonach sprawiał radość kibicom Sępa zdobywając kolejne bramki :)