Siatkarki Sępa triumfują w Rock&Volleyball 2017

Marcin Sągol

W ostatnim numerze tygodnika Twój Głos można znaleźć krótką relację z turnieju Rock&Volleyball, który odbywał się pod koniec marca w Stoczku Łukowskim z udziałem siatkarek Sępa Żelechów. Oto skrót relacji:

Podopieczne Łukasza Bogusza przystąpiły do rywalizacji w dwóch kategoriach. W sobotę wystąpiły w turnieju Open, w którym sprawdziły się na tle dużo starszych rywalek.

Turniej rozgrywany był systemem brazylijskim. W pierwszym meczu żelechowianki pokonały starsze i dysponujące lepszymi warunkami fizycznymi siatkarki z As Akfon Lublin 2:1. Kolejny rywal, późniejszy zwycięzca całego turnieju - AZS Politechnika Lubelska, okazał się za mocny dla podopiecznych Łukasza Bogusza. To ich jednak nie podłamało. W następnym spotkaniu wygrały w dwóch setach z Libero Dęblin, tym samym awansowały do najlepszej czwórki. W strefie medalowej Sęp przegrał z Victorią Parczew i As-em Akfon Lublin, w efekcie uplasował się tuż za podium.

W niedzielę żelechowianki wzięły udział w turnieju kadetek, tam nie miały sobie równych. Pewnie wywalczyły medale, powtarzając wyczyn z poprzednich lat. Cztery siatkarki Sępa otrzymały wyróżnienia indywidualne. Najlepszą blokująca została Kamila Parzyszek, najlepszą libero Klaudia Biernacka, najlepszą atakującą Dorota Kania, a tytuł MVP turnieju przypadł Natalii Jurzyście.

Źródło: Twój Głos