Ponownie niespodzianki czy powrót do normy ... zapowiedź 17 kolejki

Runda wiosenna została zainaugurowana i większość drużyn ma pierwsze mecze za sobą. Nas jako kibiców Sępa najbardziej cieszy dobra postawa i udany występ piłkarzy z Żelechowa w spotkaniu z Hutnikiem.

W szesnastej kolejce doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć. Najbliższy weekend pokaże, czy dosyć niespodziewane wygrane niektórych drużyn były tylko przypadkiem czy też wynikiem dobrego przygotowania tych zespołów. Czy drużyny z czołówki tabeli zaczną wygrywać czy dalej będziemy świadkami ich niemocy, przekonamy się już niebawem. Poniżej przedstawiamy zapowiedź najciekawszych meczów zbliżającej się kolejki.

Tydzień temu drużyna Sępa rozgrywała swoje spotkanie bardzo wcześnie - piątek godzina 12:00 - otwierając rozgrywki wiosenne. Tym razem żelechowianie będą zamykać 17 kolejkę niedzielnym meczem w Cegłowie o godzinie 15:30. W poprzedniej rundzie gdy Żelechów gościł na własnym stadionie piłkarzy Jutrzenki padł bezbramkowy remis. Teraz atut własnego boiska należy do Cegłowian. Pamiętajmy jednak że w rundzie jesiennej drużyna Sępa zdecydowanie lepiej prezentowała się na wyjazdach i to właśnie w tych meczach zdobyła większą ilość punktów. Ze wskazywaniem faworyta tej konfrontacji trzeba być ostrożnym. Pomimo tego, że Jutrzenka doznała w zeszły weekend porażki 0:1 z Uninem a Sęp wygrał 2:0 z Hutnikiem, to po jednym meczu nie można oceniać możliwości obu zespołów. Mecz do łatwych należał nie będzie jednak jeśli Żelechów zagra podobnie jak tydzień temu, jest duża szansa na wywalczenie korzystnego rezultatu.

Runda wiosenna dla Victorii Kałuszyn rozpoczyna się od meczów z bardzo silnymi przeciwnikami. Po zaskakującym remisie 0:0 w Mińsku Mazowieckim i zdobyciu cennego punktu z wiceliderem, przychodzi kolej na sprawdzenie swoich umiejętności w starciu z Naprzodem Skórzec. Gospodarzami spotkania będą Kałuszynianie jednak odbędzie się ono w Mrozach. Jak informuje strona www.victoria.kaluszyn.org stan boiska Victorii nie pozwala na rozgrywanie tam żadnych meczów. W tej sytuacji trudno wskazać pewnego faworyta. Victoria może ponownie zaskoczyć kibiców i sprawić im niespodziankę pokonując Naprzód. Dla piłkarzy ze Skórca będzie to pierwsze w tym roku oficjalne spotkanie. Mecz rozpoczyna sie o godzinie 13:00 w niedzielę.

Największą niespodzianką poprzedniej kolejki była wysoka wygrana - 4:2 - Parysowian z Koroną Olczyc. Czy wyczyn ten uda się powtórzyć w meczu z przodującym w tabeli KŁS Łochów? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Łochowianie w poprzedni weekend nie grali i nie wiadomo jaki poziom będą prezentowali w najbliższych meczach. Pozycja lidera jednak zobowiązuje i motywuje do dobrej gry więc możemy oczekiwać, że to właśnie oni będą triumfowali w niedzielnym spotkaniu (początek godzina 14:00).

Zarówno piłkarze jak i trener Mazovii nie mogą być zadowoleni z meczu inaugurującego rundę wiosenną. Po stracie dwóch punktów z Kałuszynem nie mogą sobie pozwolić więcej na taką "wpadkę". Każde ich potknięcie może powodować, że dystans do lidera będzie się zwiększał a przecież to zawodnicy z Mińska Mazowieckiego mają być drużyną, która na koniec sezonu znajdzie się na szczycie tabeli. Jeśli tak ma się stać to trzeba zacząć wygrywać. Najbliższa okazja ku temu nadarzy się podczas niedzielnego meczu z MKS Małkinia (godzina 14:30). W zeszłym roku Mazovia wygrała pewnie 2:0 grając na własnym stadionie. Tym razem będą występować w roli gości jednak w dalszym ciągu można uznać ich za stronę, która ma większe szanse na zdobycie kompletu punktów.

W pozostałych meczach zmierzą się: Tygrys Huta Mińska z Tęczą Stanisławów - kolejny pojedynek drużyn znajdujących się w strefie spadkowej, przez co dla każdej z nich zwycięstwo będzie niezwykle ważne;

Korona Olszyc i Orzeł Unin; Hutnik Huta Czechy i Orzeł Łosice - niedziela godzina 15:00 oraz Czarni Węgrów z Burzą Pilawa - niedziela godzina 15:00.