Zapowiedź 20 kolejki ligi okręgowej

Marcin Sągol

W najbliższą sobotę i niedzielę zostaną rozegrane mecze piątej w tym roku a 20 w sezonie kolejki ligi okręgowej. Po ostatnich meczach punktami zrównali się lider - ŁKS Łochów oraz wicelider Mazovia Mińsk Mazowiecki. Pod koniec rundy jesiennej właśnie te dwie drużyny przodowały zdecydowanie w tabeli i wszystko wskazywało na to, że pomiędzy nimi rozegra się walka o awans. Tymczasem okazuje się, że w walkę o czołową pozycję może włączyć się jeszcze inny zespół tj. Naprzód Skórzec, który w ubiegłą środę wysoko pokonał łochowian...

Piłkarze ze Skórca udowodnili, że nie boją się najlepszych drużyn z naszej ligi i potrafią z nimi wygrywać. Po meczu z ŁKS-em pojawiały się komentarze, że ich przeciwnika skrzywdził kilka razy sędzia co w pewnym stopniu odbiło się na jego grze. Naprzód będzie miał szansę już w niedzielę udowodnić, że komplet punktów wywalczony w zaległym meczu nie był przypadkiem i mogą tego samego dokonać z następnym przeciwnikiem - Mazovią. Pojedynek tych drużyn, który rozpocznie się o godzinie 16:00, będzie zdecydowanie najciekawszym spotkaniem 20 kolejki. Mińszczanie tego meczu przegrać nie mogą bowiem każde ich potknięcie z pewnością wykorzysta Łochów. Z kolei dla Skórca wygrana będzie równoznaczna ze zmniejszeniem dystansu punktowego jaki dzieli go do zajmującej drugą lokatę w tabeli - Mazovii.

Drużyna Sępa po remisie na własnym boisku z Koroną Olszyc pojechała walczyć o punkty do Łochowa. Niestety nie udało się tam nawet zremisować przez co następny mecz z Kałuszynem będzie szczególnie ważny. Victoria znajduje się o jedno miejsce wyżej w tabeli od naszego zespołu, mając przewagę dwóch punktów. Jeżeli Sęp zdoła wygrać ten mecz a już nie raz udowodnił, że jest groźny na własnym boisku (wygrana z Hutnikiem i remis z Koroną) to wyprzedzi Victorię w tabeli i przesunie się o przynajmniej jedną pozycję wyżej. Ewentualna porażka postawi nasz zespół w dużo gorszej sytuacji bowiem możemy stracić kontakt punktowy z zespołami ze środkowej i górnej części tabeli. Oba zespoły wybiegną na boisko w niedzielę o godzinie 14:00 i z pewnością możemy liczyć na ciekawe widowisko.

Łochów już w sobotę wyjeżdża do Łosic by zmierzyć się z tamtejszym Orłem. Goście są stawiani w orli zdecydowanego faworyta tego meczu jednak należy pamiętać, że i im zdarzają się dosyć niespodziewane wpadki np. przegrana 3:2 z Uninem. ŁKS z pewnością wybiegnie bardzo zmobilizowany na to spotkanie gdyż ewentualna porażka może być równoznaczna z utratą pozycji lidera a tego zapewne ani piłkarze ani kibice z Łochowa nie chcą. Pierwszy gwizdek powinniśmy usłyszeć o godzinie 16:00.

W pozostałych meczach 20 kolejki zmierzą się: Tęcza Stanisławów i Hutnik Huta Czechy (sobota godzina 17:00), Czarni Węgrów i Jutrzenka Cegłów (niedziela godzina 16:00), Burza Pilawa i Korona Olszyc (niedziela godzina 15:00), Orzeł Unin i MKS Małkinia (sobota godzina 17:00) oraz Orzeł Parysów z Tygrysem Huta Mińska (niedziela godzina 16:00).