Zapowiedź 21. kolejki ligi okręgowej

Marcin Sągol

Komu w najbliższy weekend dopisze szczęście? Kto będzie mógł się cieszyć z kolejnej wygranej i zdobycia kompletu punktów? Tym razem typowanie zwycięzców poszczególnych spotkań 21 kolejki jest dużo łatwiejsze ... teoretycznie. Wpływ na to ma fakt, że większość drużyn z górnej części tabeli będzie w niedzielę i sobotę podejmowała zespoły plasujące się na niższych pozycjach. Można więc założyć, że to właśnie wyżej notowane kluby będą się cieszyły z odniesionych zwycięstw. Naszą ligę charakteryzuje jednak to, że często dochodzi do nieoczekiwanych rozstrzygnięć i niespodzianek. Jak będzie tym razem?

MKS Małkinia - Sęp Żelechów, niedziela - 27 kwietnia, godz. 15:30

Drużyna z Żelechowa wybiera się na kolejny daleki wyjazd. Tym razem celem podróży jest Małkinia, gdzie w niedzielę Sęp zmierzy się z seniorami tamtejszego klubu sportowego. Atut własnego boiska oraz dużo wyższa lokata w tabeli sugerują, że to gospodarze będą faworytami tego meczu. Wiadomo również, że w spotkaniu tym goście będą występować w osłabieniu - zabraknie między innymi Piotrka Mądrego oraz Marcina Sudowskiego. Pamiętajmy jednak, że podobna sytuacja (brak graczy) miała miejsce w niedawnej konfrontacji z Koroną Olszyc i jak dobrze pamiętamy żelechowianie byli wtedy bardzo bliscy zwycięstwa. Być może i tym razem dojdzie do niespodzianki ...

Korona Olszyc - Czarni Węgrów, niedziela - 27 kwietnia, godz. 12:00

Bardzo interesująco zapowiada się pojedynek Korony z Czarnymi. Piłkarze z Olszyca z pewnością będą chcieli za wszelką cenę utrzymać obecną, bardzo wysoką, trzecią lokatę. Aby tego dokonać muszą pokonać przed własną publicznością węgrowian. W poprzedniej kolejce Cegłowianie udowodnili, że Czarnych można ograć i jeżeli gospodarze zagrają równie skutecznie za dwa dni to mają dużą szansę na radość po wywalczeniu kompletu punktów.

Jutrzenka Cegłów - Hutnik Huta Czechy, niedziela - 27 kwietnia, godz. 16:00

Hutnik w obecnej rundzie zdecydowanie lepiej spisuje się w meczach wyjazdowych niż przed własną publicznością. Jeżeli wierzyć tej regule i podobnie będzie podczas spotkania z Jutrzenką to jest szansa na drugie zwycięstwo z rzędy dla Huty Czechy. Pamiętajmy jednak o tym, że goście w niedawnym meczu ulegli Czarnym Węgrów, natomiast Cegłów tą samą drużynę pokonał pewnie 3:1. Kto więc będzie górą w niedzielę? Jeżeli sędziowie nie będą w znacznym stopniu "wpływali" na przebieg gry to zapewne jedna akcja może zadecydować o końcowym sukcesie jednej z ekip.

Pozostałe mecze 21. kolejki:

Naprzód Skórzec - Tęcza Stanisławów, sobota - 26 kwietnia, godz. 17:00

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Orzeł Parysów, sobota - 26 kwietnia, godz. 16:30

Tygrys Huta Mińska - Orzeł Unin, sobota - 26 kwietnia, godz. 16:00

Victoria Kałuszyn - Orzeł Łosice, niedziela - 27 kwietnia, godz. 13:30

ŁKS Łochów - Burza Pilawa, niedziela - 27 kwietnia, godz. 15:00