Zapowiedź 22. kolejki ligi okręgowej

Marcin Sągol

Obecny tydzień będzie dla drużyn z naszej ligi bardzo pracowity. Dopiero co w miniony weekend zakończyły się mecze 21 kolejki a już w najbliższą środę i czwartek wybiegną one ponownie na boiska by rozegrać spotkania kolejnej. Następnie dzień lub dwa przerwy i następna tura spotkań. Harmonogram ten może być bardzo męczący dla niektórych zespołów i trudy wcześniejszych spotkań mogą dać im się we znaki. Miejmy nadzieję, że drużynie Sępa uda się w najbliższych meczach wywalczyć kolejne punkty, a te są im bardzo potrzebne.

Sęp Żelechów - Tygrys Huta Mińska, środa - 30 kwietnia, godzina 17:30

Po serii meczów z trudniejszymi przeciwnikami naszej drużynie przyjdzie się zmierzyć z trochę mniej wymagającym oponentem. Pomimo tego, że Tygrys do czołowych zespołów ligi nie należy to w ostatnich dwóch meczach odniósł pewne zwycięstwa i wydaje się być obecnie w dobrej formie. Trzeba więc przystąpić do tego spotkania skoncentrowanym aby nie dać rywalowi szansy na łatwe zdobycie goli. Sęp w poprzednich meczach udowodnił, że jest groźny na własnym boisku i miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Czarni Węgrów - ŁKS Łochów, czwartek - 1 maj, godzina 16:30

Starcie Czarnych i lidera ligi - Łochowa, zapowiada się jako jeden z najciekawszych meczów 22 kolejki. Na ŁKS-ie już od kilku tygodni ciąży presja wygrywania meczy. Każda ich porażka może sprawić, że stracą przewodnictwo w lidze na rzecz Mazovii. Spotkanie w Węgrowie będzie im bardzo trudno wygrać i ci który zdecydują się je oglądać z pewnością będą świadkami bardzo dobrego widowiska.

Hutnik Huta Czechy - Korona Olszyc, czwartek - 1 maj, godzina 16:00

Drugim bardzo interesującym i ciekawym meczem będzie z pewnością konfrontacja Hutnika z Koroną. Gospodarze tego spotkania grają w obecnej rundzie bardzo nierówno. Potrafią wygrać lub zremisować z teoretycznie silniejszym rywalem by później ulec zespołom niżej notowanym. W czwartkowe popołudnie kibice, którzy wybiorą się na stadion Hutnika powinni obejrzeć bardzo zacięte i wyrównane spotkanie. Kto będzie górą? Trudno przewidzieć jednak jeżeli piłkarze reprezentujący Hutę Czechy wykorzystają atut własnego boiska, powinni być minimalnie lepsi.

Orzeł Unin - Mazovia Mińsk Mazowiecki, czwartek - 1 maj, godzina 17:00 (mecz w Miastkowie)

Mecz ten może sprawić, że już niebawem nastąpi zmiana na fotelu lidera. Piastujący od końca rundy jesiennej pierwszą pozycję Łochów, zagra z trudnym rywalem w 22 kolejce spotkań. Jeżeli straci tam punkty a Mazovia zdoła wygrać swoje spotkanie i następnie powtórzy ten wyczyn w zaległym spotkaniu ze Skórcem, będziemy świadkami spadku łochowian i awansu mińszczan o jedną pozycję w tabeli.

Tęcza Stanisławów - Jutrzenka Cegłów, czwartek - 1 maj, godzina 10:00

Dla Stanisławowa może to być przełomowy mecz. Jeżeli uda im się pokonać przy dopingu własnej publiczności cegłowian, powinni się w końcu przełamać i w kolejnych spotkaniach zdobyć następne punkty, które są im teraz bardzo potrzebne. Jutrzenka jednak skóry łatwo nie sprzeda - grając u siebie czy na wyjeździe zawsze są groźnym przeciwnikiem co udowodnili już niejednokrotnie.

Pozostałe spotkania 22 kolejki:

Burza Pilawa - Victoria Kałuszyn, czwartek - 1 maj, godzina 16:00

Orzeł Łosice - MKS Małkinia, czwartek - 1 maj, godzina 16:00

Orzeł Parysów - Naprzód Skórzec, czwartek - 1 maj, godzina 16:00