Zapowiedź 26. kolejki spotkań

Sęp Żelechów - Orzeł Unin, sobota - 24 maj, godzina 11:00

Czy to będzie wygrana, czy remis, a może porażka to i tak zespół Sępa nie zmieni swojej pozycji w tabeli. W sobotnie przedpołudnie rywalem biało – niebieskich będzie Orzeł z Unina, drużyna, która obok Naprzodu Skórzec jest rewelacją rundy wiosennej. Taki bieg rzeczy sprawiło sprowadzenie z Amura Wilga bramkarza Jarosława Strachoty i pomocnika Artura Trzpila. Szczególnie przyjście tego drugiego było bardzo dużym wzmocnieniem. 39 – letni zawodnik stał się z marszu liderem drużyny, który potrafi poderwać kolegów do walki w najtrudniejszych momentach. Sęp ma coś do udowodnienia najbliższemu rywalowi. W rundzie jesiennej przegraliśmy z Orłem 0:3 i dobrze byłoby się zrewanżować za tamto niepowodzenie, tym bardziej, że gramy na własnym obiekcie, gdzie radzimy sobie zdecydowanie lepiej.

Czarni Węgrów - Mazovia Mińsk Mazowiecki, niedziela - 25 maj, godzina 18:00

W Węgrowie prawdziwy hit kolejki. Do miasta, znanego do tej pory szerszej publiczności z żeńskiej drużyny siatkówki zawita wicelider z Mińska Mazowieckiego. Mazovia, jak na razie toczy korespondencyjny pojedynek z ŁKS Łochów o pierwszą lokatę w tabeli, a na gospodarzy tego pojedynku liczą właśnie łochowianie, którzy reprezentują ten sam powiat. Czarni mieli cały tydzień na odpoczynek i przygotowanie się do tego pojedynku. O takim komforcie mógł pomarzyć szkoleniowiec Mazovii. Jego podopieczni w środę rozgrywali zaległy mecz z Naprzodem i choć gole strzelali tylko zawodnicy z Mińska Mazowieckiego, to spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Obie drużyny mają wiernych i oddanych kibiców, więc zapowiada się gorący spektakl nie tylko na murawie.

Korona Olszyc - Victoria Kałuszyn, niedziela - 25 maj, godzina 12:00

Piłkarze Victorii w ramach przetarcia przed niedzielnym meczem z Koroną rozegrali sparing z Watrą Mrozy, wygrany 6:1. W zespole z Kałuszyna zadebiutowało trzech graczy z rocznika ’93, ale nie ma się co spodziewać ich w Stoczku Łukowski (tam odbędzie się mecz), bowiem wbrew przepisom, są jeszcze za młodzi by grać w spotkaniach seniorów. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie punkt i trudno wskazać faworyta. Patrząc z perspektywy Sępa, chyba najkorzystniejszy byłby remis, bowiem wtedy istnieje jeszcze szansa na wyprzedzenie obu rywali.

Jutrzenka Cegłów - MKS Małkinia, niedziela - 25 maj, godzina 16:00

Piłkarze z Małkinii znajdują się w tabeli bezpośrednio przed naszymi zawodnikami. Nie od dziś wiadomo jednak, że słabiej sobie radzą na boiskach przeciwników. Czy tak będzie w niedzielę? Jutrzenka nie najlepiej zaczęła rundę rewanżową, ale im dalej tym jej wyniki były zdecydowanie lepsze.

W pozostałych spotkaniach 26. kolejki też nie powinno zabraknąć emocji. W Stanisławowie, broniąca się przed spadkiem Tęcza podejmować będzie lidera z Łochowa, w Pilawie Burza spróbuje zatrzymać rozpędzony Naprzód, w Hucie Czechy miejscowy Hutnik zagra z Tygrysem, a w Łosicach odbędzie się kluczowy mecz dla dolnych rejonów tabeli. Jeżeli Orzeł Parysów przegra, będzie już chyba powoli mógł się przygotowywać do występów w przyszłym sezonie w A klasie.