III miejsce rocznika 2010 w turnieju SABIO CUP `20

26 stycznia 2020 roku zawodnicy z rocznika 2010 prowadzeni przez trenera Piotrka Mądrego wzięli udział w turnieju SABIO CUP rozgrywanym na hali sportowej w Górznie. Młodzi piłkarze Sępa Żelechów zaprezentowali się z bardzo dobrej strony zajmując ostatecznie III miejsce.

W turnieju wystartowało łącznie 10 drużyn. Po dwa składy wystawiły zespoły SPF SABIO, UKS 141 Warszawa oraz KS Zwar Międzylesie. Warto również zaznaczyć, że w rozgrywkach brali udział piłkarze z Białorusi, którzy reprezentowali barwy klubu Polesie Mozyr.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy, z których 2 czołowe zespoły zapewniały sobie awans do półfinałów. W fazie grupowej Sęp Żelechów odniósł 3 zwycięstwa pokonując kolejno UKS 141 I Warszawa, KS Zwar II Międzylesie i Wilgę Garwolin oraz zanotował jedną przegraną z SPF SABIO II. W półfinale podopieczni trenera Piotrka Mądrego ulegli niestety ekipie KS Zwar Międzylesie I, która ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu. W meczu o III miejsce żelechowianie zmierzyli się z SPF SABIO II i dzięki waleczności oraz bardzo dobrej postawie podczas tego spotkania, zapewnili sobie miejsce na podium.

Drużyna Sępa Żelechów wystąpiła w składzie: 

Szymon Kania, Lena Jurzysta, Aleksander Jeżewski, Dominik Skwarek, Franciszek Ostałowski, Kuba Latuszek, Kuba Ogrodnik, Nikodem Łukasiak, Kuba Kiliszek.

Piłkarzom i trenerowi gratulujemy osiągniętego sukcesu, a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz pomoc w trakcie rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa:

  1. SPF SABIO I
  2. KS Zwar Międzylesie I
  3. Sęp Żelechów
  4. SPF SABIO II
  5. Wilga Garwolin
  6. Polesie Mozyr
  7. UKS 141 I Warszawa
  8. OKS Otwock
  9. KS Zwar II Międzylesie
  10. UKS 141 II Warszawa

Wyróżnienia indywidualne:

Król Strzelców: Mikołaj Bugalski (Sabio - 7 goli)
Najlepszy Bramkarz: Tymoteusz (Zwar I Międzylesie)
Najlepszy Zawodnik: Fabian Miętus (Sabio)