Podsumowanie 21. kolejki spotkań siedleckiej A-klasy sezonu 2020/21

Powoli wkraczamy w decydującą fazę rozstrzygnięć w kwestii awansów do wyższej klasy rozgrywkowej w siedleckiej "A" klasie. Duża przewaga punktowa Kosovii Kosów Lacki i Sępa Żelechów sprawia, że każde potknięcie trzeciej lub czwartej drużyny w tabeli przybliża te dwie pierwsze do awansu...

Wydawało się, że jednym z zespołów który będzie miał jeszcze w miarę realne szanse na włączenie się w walkę o miejsca promowane awansem jest Tajfun Jartypory. Drużyna Tajfuna zremisowała jednak w niedzielę z ULKS Gołąbek 2:2 i straciła 2 cenne punkty. Mecz rozpoczął się fatalnie dla jartyporan bowiem już w drugiej minucie na prowadzenie 1:0 wyprowadził gospodarzy Michał Kruszewski. Goście zdołali odwrócić losy spotkania za sprawą trafień Michała Tchórzewskiego w 15' minucie i Jarosława Pełki w 28' minucie. Tajfun nie zdołał utrzymać prowadzenia zbyt długo i jeszcze przed przerwą do remisu 2:2 doprowadził Dawid Krawczyk. Remis utrzymał się przez całą drugą połowę i obie drużyny podzieliły się punktami.

Pewną wygraną zapisali na swoim koncie piłkarze ŁKD Łosice, którzy pokonali na wyjeździe 6:2 Iskrę Kotuń. Pierwsza połowa spotkania wcale nie zapowiadała tak wysokiego zwycięstwa bowiem zakończyła się remisem 1:1 po trafieniach Kajetana Rosiaka w 16' minucie dla ŁDK i Łukasza Kucia w 27' minucie dla Iskry. Łosiczanie zaczęli strzelać więcej dopiero po zmianie stron i tu wyróżnił się Łukasz Naumiuk, który zdobył 2 gole. Bramki dołożyli jeszcze Artur Naumium, Mateusz Horbowicz i w doliczonym już czasie gry Emil Knapiuk ustalając wynik meczu na 6:2. Dzięki wygranej  zespół z Łosic utrzymał trzecie miejsce w tabeli jednak strata do zajmującego drugie miejsce Sępa Żelechów jest bardzo duża i wynosi obecnie 15 punktów.

Rywal Ruchna
2:5
(0:2)
Maciej Mieszało 52'
Maciej Mieszało 56'
9' Daniel Zieliński
38' Adrian Byczkowski
51' Daniel Zieliński
63' Daniel Zieliński
70' Daniel Zieliński
2:2
(2:2)
Tajfun Jartypory
Michał Kruszewski 2'
Dawid Krawczyk 42'
15' Michał Tchórzewski
28' Jarosław Pełka
Łukasz Kuć 80'
16' Kajetan Rosiak
47' Łukasz Naumiuk
52' Artur Demianiuk
69' Mateusz Horbowicz
83' Łukasz Naumiuk
90'+1 Emil Knapiuk
Tęcza Korczew
1:1
(0:0)
Promnik Gończyce
Paweł Sawtyruk 60'
53' Dominik Kiliszek
Kacper Smoderek 88'
14' Damian Michalak
50' Damian Michalak
52' Paweł Zacharczuk