Podsumowanie 15. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2021/22

Szybko minęły ostatnie dni listopada i tym samym zakończyliśmy tegoroczne rozgrywki w siedleckiej lidze okręgowej. 15. kolejka spotkań, która kończyła rundę jesienną, była dosyć ciekawa i przyniosła ze sobą małe niespodzianki jak choćby porażki Fenixa Siennica i Kosovii Kosów Lacki.

Fenix Siennica już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo jesieni i pewne było, że wynik meczu z Czarnymi Węgrów nie wpłynie na sukces podopiecznych trenera Radosława Rowickiego. Węgrowianie wyszli na prowadzenie w 15' minucie po golu Przemysława Ryczkowskiego i podwyższyli je na 2:0 10 minut później gdy do bramki Michała Gawina trafił Sebastian Sobieszczuk. Lider tabeli otrząsnął się w 28' minucie gry bramkę kontaktową zdobył Dariusz Osica. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymywało się do 73' minuty kiedy to trzeciego gola dla Czarnych zdobył Dawid Sałasiński i tym samym przypieczętował pewne zwycięstwo swojej drużyny. Wygrana i komplet punktów sprawiły, że Węgrowianie na półmetku sezonu zajmują solidne 6; miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów.

Małą niespodzianą z pewnością jest porażka Kosovii Kosów Lacki w Małkinii. Podopieczni trenera Tomasza Wojtczuka toczyli w miarę wyrównany bój z rywalem jednak w 60' minucie Bartosz Składanowski wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Drużyna Kosovii co prawda zdołała wyrównać w 81' minucie po golu Mariusza Kamińskiego jednak już 4 minuty później przegrywała 1:2 po trafieniu Michała Zawistowskiego. Dla Małkinii było to cenne zwycięstwo ponieważ pozwoliło jej awansować na 10. miejsce w tabeli i spokojniej czekać na rundę wiosenną.

1:1
(1:0)
Mateusz Rękawek 42'
87' Damian Kulik
1:3
(1:2)
Dariusz Osica 28'
15' Przemysław Ryczkowski
25' Sebastian Sobieszczuk
73' Dawid Sałasiński
Jerzy Kowalczyk 86'
58' Dawid Kobyliński (samobójcza)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
0:0
(0:0)
0:1
(0:0)
52' Denis Dobrowolski
Wilga Miastków Kościelny
2:1
(2:1)
Przemysław Baran 4'
Oliwier Trzpil 8'
25' Albert Bożek
Krystian Flis 90'+2
77' Dorian Zając
78' Dorian Zając
88' Dorian Zając
90' Dorian Zając
2:1
(0:0)
Bartosz Składanowski 60'
Michał Zawistowski 85'
81' Mariusz Kamiński