Wyniki meczów III rundy Pucharu Polski 2016/17 na szczeblu okręgowym

Marcin Sągol

W dniu wczorajszym rozegrane zostały mecze III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Z rozgrywkami tymi już wcześniej pożegnał się Sęp Żelechów przegrywając w II rudzie 3:5 z Podlasiem Sokołów Podlaski. W grze pozostawały jeszcze 4 inne zespoły występujące na co dzień w siedleckiej A-klasie.

Do IV rundy udało się ostatecznie awansować jedynie Świtowi Barcząca, który pokonał 3:1 grającą w lidze okręgowej drużynę Hutnika Huta Czechy. Z rozgrywkami natomiast pożegnały się ULKS Gołąbek ulegając 1:4 Zrywowi Sobolew, Tęcza Korczew odpadając po rzutach karnych z Wektrą Zbuczyn oraz Kolektyw Oleśnica, który nieznacznie bo tylko 1:2 uległ Naprzodowi Skórzec. Dwa zespoły, które w tych rozgrywkach reprezentowały powiat garwolińcki, tj. Wilga Miastków Kościelny oraz Orzeł Unin oddały swoje mecze walkowerem. Podlasie Sokołów Podlaski, które wcześniej wyeliminowało Sępa Żelechów nie dało większych szans Victorii Kałuszyn i odniosło pewne zwycięstwo 1:5.

Świt Barcząca 3:1 Hutnik Huta Czechy
Mazovia II Mińsk Mazowiecki 1:0 Pogoń II Siedlce
ULKS Gołąbek 1:4 Zryw Sobolew
Tęcza Korczew 3:3, k. 3:5 Wektra Zbuczyn
Wilga Miastków Kościelny 3:0 (wo) Czarni Węgrów
goście wycofali się z rozgrywek
Kolektyw Oleśnica 1:2 Naprzód Skórzec
Victoria Kałuszyn 1:5 Podlasie Sokołów Podlaski
Orzeł Unin 0:3 (wo) Mazovia Mińsk Mazowiecki
gospodarze wycofali się z rozgrywek

Ćwierćfinały rozegrane zostaną 5 października (środa) o godzinie 15:30. Zgodnie z losowaniem z dnia 7 lipca 2016 roku, pary ćwierćfinałowe prezentują się następująco:

Świt Barcząca - Mazovia II Mińsk Mazowiecki
Zryw Sobolew - Wektra Zbuczyn
Wilga Miastków Kościelny - Naprzód Skórzec
Podlasie Sokołów Podlaski - Mazovia Mińsk Mazowiecki