Wektra Zbuczyn - Sęp: strata dwóch goli w pierwszej połowie i odrabianie strat w drugiej by zremisować 2:2

Marcin Sągol

Nasza drużyna ma już za sobą przedostatni mecz tego sezonu i emocji w nim nie zabrakło. W ramach 29. kolejki spotkań Sęp Żelechów zmierzył się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2 by w drugiej zdobyć bramkę kontaktową, a w czwartej minucie doliczonego już czasu gry drugą, dającą nam remis 2:2.

Pierwsza polowa meczu do dużo walki w środku boiska i szukanie przez obie strony szans na wypracowanie sobie okazji strzeleckich. Gospodarze często rozgrywali piłkę przez swojego bramkarza, który długimi wybiciami starał się uruchomić wysuniętych z przodu kolegów z drużyny. Sęp natomiast starał się więcej grać piłką i konstruować atak pozycyjny. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów i to poważnych.

Po jednej z akcji zawodnik gospodarzy wbiegał w narożnik pola karnego gdzie powstrzymać próbował go Igor Ozóg. Nasz bramkarz sfaulował jednak rywala za co Wektrze został przyznany rzut karny. "Jedenastkę" na gola zmienił chwilę później Dominik Piekutowski i było pewne, że będziemy musieli odrabiać straty. W 45' minucie doszło do nieporozumienia Alberta Bożka i Ozóga co bez skrupułów wykorzystał Jakub Bobryk dopadający do piłki i pewnym uderzeniem po ziemi zdobył drugiego gola dla gospodarzy. Na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:2.

Druga połowa meczu to już pełna dominacja naszej drużyny na boisku. Gospodarze w tej części spotkania nie byli w stanie ani razu zagrozić bramce Igora Ozóga. Atakowaliśmy i tylko kwestią czasu było kiedy uda nam się zdobyć bramkę kontaktową. Ta ostatecznie padła po szybkiej akcji Damiana Grzyba, który trafił co prawda w bramkarza Wektry ale odbitą od niego piłkę dopadł Michał Licbarski i posłał do siatki. Na kolejnego gola przyszło nam jednak czekać aż do czwartej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy to sędzia Łukasz Firus przyznał Sępowi rzut karny, którego na bramkę zamienił Michał Licbarski i rzutem na taśmę zapewnił nam remis 2:2.

2 gole zdobyte przez Michała LIcbarskiego były kolejno jego dziewiątym i dziesiątym trafieniem w obecnym sezonie.

Wektra Zbuczyn
2:2
(2:0)
Sęp Żelechów
Piekutowski Dominik (k) 26'
Bobryk Jakub 45'+2
gole
71' Licbarski Michał
90'+4 Licbarski Michał (k)
 

Wektra: Krasuski D., Grodzicki J., Bogusz D. (68' Lada T.), Piekutowski D., Bobryk K. (90'+3 Jastrzębski P.), Prokurat D. (46' Zbieć K.), Lubelski M., Golec K., Musiejczuk K., Golec D. (68' Prochenka P.), Bobryk J.

Sęp: Ozóg I., Wdowiak B., Szewczak S., Parzyszek M., Korgul A. (90' Kujda K.), Bożek A., Słyk Sz. (80' Jaworski M.), Licbarski M., Kot A., Gałkowski J., Grzyb D.