Podtrzymać dobrą passę - pokonać Burzę

Marcin Sągol

W najbliższy weekend zostanie rozegrana 14 - przedostatnia już - kolejka spotkań ligi okręgowej. Piłkarze Sępa wyjeżdżają na mecz do Pilawy by zmierzyć się z tamtejszą Burzą. Rywale naszej drużyny spisują się bardzo słabo w obecnej rundzie - po 13 rozegranych meczach zajmują ostatnią pozycję w tabeli z dorobkiem zaledwie 6 punktów. W dotychczasowych spotkaniach zdołali odnieść zaledwie jedno zwycięstwo, zremisować 3 razy a 9-krotnie musieli uznać wyższość przeciwnika.

Wielu osobom wydawać się może, że nasza drużyna będzie miała łatwą przeprawę w tym spotkaniu a przypominając sobie rezultat letniego springu (7:2 dla Sępa) można być dobrej myśli. Z drugiej jednak strony już nieraz zdarzało się, że ulegaliśmy teoretycznie słabszym zespołom a wyniki sparingów nie mogę być wiarygodnym wyznacznikiem obecnej formy drużyny. Dodatkowo pod znakiem zapytania stoi występ naszego stopera Marcina Jaśkiewicza, który nabawił się kontuzji w ostatnim meczu.

Jeżeli uda się Sępiakom wywalczyć kolejne 3 punkty jest szansa na umocnienie naszej pozycji w środkowej części tabeli co może nam być dobrą wyjściową przed kolejną rundą. Miejmy nadzieję, że passa zwycięstw zostanie przedłużona do 3 po niedzielnej konfrontacji z Burzą a być może i do 4 po rozegraniu ostatniej kolejki. Mecz rozpoczyna się w niedzielę o godzinie 12:00.