Zapowiedź 24. kolejki spotkań

Powoli zaczyna się odliczanie do zakończenia rozgrywek sezonu 2007/2008. W najbliższy weekend zostaną rozegrane mecze 24 kolejki, w której dojdzie do kilku bardzo interesujących spotkań.

Przyglądając się walce o fotel lidera można zauważyć, że obecnie Mazovia jest w dużo lepszej sytuacji niż Łochów. Wpływ na to ma kilka czynników. Po pierwsze zaległy mecz mińszczan, który może dać im kolejne trzy punkty co w rezultacie pozwoli wyprzedzić ŁKS w tabeli. Po drugie w najbliższej rundzie spotkań Mazovia rozegra mecz z dużo mniej wymagającym przeciwnikiem niż ten, z którym będą walczyli Łochowianie. Jeżeli Łochów "potknie" się w sobotnim meczu i straci punkty, mińszczanie powinni odskoczyć na kilka oczek co w perspektywie bezpośredniego spotkania tych zespołów, będzie dobrą zaliczką. Najciekawiej zapowiadające się mecze 24 kolejki:

Sęp Żelechów - Naprzód Skórzec, niedziela - 11 maj, godzina 15:00

Dla drużyny Sępa spotkanie to będzie ważne z dwóch powodów: po ostatniej porażce 0:5 z Mazovią zawodnicy będą chcieli pokazać, że kryzys mają już za sobą i począwszy od tego meczu aż do końca rundy wiosennej, ich gra będzie wyglądała już zdecydowanie lepiej. Druga kwestia to pamiętna, wysoka porażka ze Skórcem 0:7 podczas wyjazdowego meczu w ubiegłym roku. Mając w pamięci ten wynik, piłkarze z pewnością będą chcieli się odegrać i pokazać, że nieprzypadkowo w tym roku jeszcze ani razu nie ponieśli porażki na własnym boisku. Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie, którego początek zaplanowany jest na godzinę 15:00 w najbliższą niedzielę. Zachęcamy również do gorącego dopingu naszej drużyny.

Hutnik Huta Czechy - Victoria Kałuszyn, sobota - 10 maj, godzina 16:00

Drugim bardzo interesującym meczem będzie pojedynek Hutnika z Victorią. Hutnik podbudowany ostatnim zwycięstwem z Łochowem wyjdzie na boisko bardzo zmotywowany do tego by wygrać. Odnosząc zwycięstwo mogą już po tej kolejce awansować na bardzo wysokie 3 miejsce w tabeli. Jednak z pozoru łatwy mecz z Kałuszynem może okazać się dużo trudniejszy niż można by tego oczekiwać. Piłkarze Victorii już niejednokrotnie udowodnili, że potrafią stawić opór dużo silniejszym przeciwnikom a nawet z nimi wygrać. Kibice, którzy wybiorą się na stadion Hutnika powinni być zadowoleni z widowiska jakie tam obejrzą.

Jutrzenka Cegłów - ŁKS Łochów, sobota - 10 maj, godzina 17:00

Trudno jest oczekiwać aby znajdująca się w dobrej formie Mazovia, przegrała swój najbliższy mecz. W tej sytuacji na porażkę nie może pozwolić sobie również Łochów, który chcąc myśleć o awansie musi kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Ubiegłotygodniowa porażka z Hutnikiem dodatkowo skomplikowała ich sytuację. Kolejny niepomyślny rezultat może w pewnym stopniu przekreślić ich szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Pewne jest to, że Jutrzenka łatwo skóry nie sprzeda i ŁKS będzie musiał się naprawdę sporo namęczyć żeby wywieźć z Cegłowa jakieś punkty.

Czarni Węgrów - MKS Małkinia, niedziela - 11 maj, godzina 17:00

Obie drużyny dzieli w tabeli różnica tylko jednego punktu. Ewentualne zwycięstwo Czarnych daje im na pewno awans o jedną pozycję i świadomość ta powinna zawodników dodatkowo mobilizować. Małkinia natomiast ma jeszcze szanse włączyć się w walkę trzecią lokatę. Aby tak się stało musi w niedzielę wygrać i zainkasować trzy punkty. Obie drużyny powinny zaprezentować zbliżony poziom gry, tworząc tym samym ciekawy spektakl.

 

Pozostałe mecze: Tęcza Stanisławów - Korona Olszyc, sobota - 10 maj, godzina 17:00; Burza Pilawa - Tygrys Huta Mińska, niedziela - 11 maj, godzina 17:00; Orzeł Łosice - Mazovia Mińsk Mazowiecki, sobota - 10 maj, godzina 16:00; Orzeł Unin - Orzeł Parysów, niedziela - 11 maj, godzina 17:00 (mecz w Miastkowie Kościelnym)