Zapowiedź 27. kolejki spotkań

Do zakończenia rozgrywek sezonu 2007/2008 pozostały już tylko cztery kolejki spotkań. Mimo to w dalszym ciągu nie wiemy kto zdobędzie pierwsze miejsce promowane awansem do wyższej ligi. Ostatnie potknięcia Mazovii Mińsk Mazowiecki sprawiły, że to ŁKS Łochów jest coraz bliższy osiągnięcia tego celu. Rozgrywana w najbliższy weekend 27 i kolejna 28 kolejka mogą okazać się decydującymi w tej kwestii. W przypadku drużyn które spadną do niższej ligi trudno jeszcze cokolwiek mówić, ponieważ nie wiadomo ile zespołów będzie musiało pożegnać się z okręgówką.

Sęp Żelechów - Tęcza Stanisławów, niedziela - 1 czerwca, godzina 17:00

Kolejny mecz Sępa na własnym boisku i miejmy nadzieję kolejne punkty. Naszym przeciwnikiem tym razem będą piłkarze ze Stanisławowa. W rundzie jesiennej podczas konfrontacji z Tęczą żelechowianie zdobyli komplet punktów, wygrywając 1:2. Liczymy na to, że w najbliższą niedzielę będzie podobnie. Aktualna forma Tęczy do najwyższych chyba nie należy - przegrali ostatnie dwa spotkania natomiast Sęp nie poniósł porażki w ostatnich 3 meczach i miejmy nadzieję, że passa ta zostanie podtrzymana.

Mazovia Mińsk Mazowiecki - Hutnik Huta Czechy, sobota - 31 maja, godzina 17:00

Jeżeli piłkarze Mazovii chcą jeszcze myśleć o awansie do wyższej ligi, nie mogą sobie pozwolić na żadną wpadkę w pozostałych meczach i liczyć na jakieś potknięcie Łochowa. Mecz z Hutnikiem będzie jednak trudną przeprawą. Zawodnicy reprezentujący barwy Huty Czechy już kilka razy udowodnili, że potrafią zaskoczyć swoich rywali. Dodatkową motywacją dla nich jest fakt, że mają jeszcze szansę na wywalczenie 3 lokaty w tabeli ale aby tak się stało muszą zdobywać punkty.

Naprzód Skórzec - Czarni Węgrów, niedziela - 1 czerwiec, godzina 17:00

Węgrowianie po ostatniej wygranej mają jeszcze szanse na wywalczenie 3 miejsca w tabeli, które aktualnie zajmuję ich najbliższy przeciwnik Naprzód Skórzec. Aby w ostatnich trzech kolejkach mogli starać się go prześcignąć, muszą za wszelką cenę wygrać niedzielne spotkanie. Dla Skórca będzie to o tyle ważny mecz, że ma on jeszcze teoretyczne szanse na prześcignięcie w tabeli Mazovii, która obecnie z przewagą 8 punktów zajmuje druga lokatę.

Victoria Kałuszyn - ŁKS Łochów, sobota - 31 maja, godzina 17:00

Jeżeli Łochów zdoła odnieść 4 zwycięstwo z rzędu, zrobi bardzo duży krok ku awansowi. Przeprawa z Victorią może jednak okazać się dużo trudniejsza niż sie tego podziewają. Kałuszynianie prezentują w ostatnim czasie dosyć nierówną formę. Potrafią wygrać z mocniejszym przeciwnikiem a ulegają potencjalnie słabszemu. Sobotni mecz powinien być wyrównany jednak szansa utrzymania lub powiększenia przewagi punktowej nad Mazovią będzie dodatkowo mobilizowała gości co być może przełoży się na skuteczniejszą grę z ich strony.

Pozostałe pary 27 kolejki spotkań: Orzeł Unin - Orzeł Łosice (sobota - 31 maja, godzina 17:00), Orzeł Parysów - Burza Pilawa (), Tygrys Huta Mińska - Jutrzenka Cegłów (sobota - 31 maja, godzina 18:00), MKS Małkinia - Korona Olszyc (niedziela - 1 czerwca, godzina 14:30)