Sęp - Ar-Tig Huta Dąbrowa: wygrana 6:1 w czwartym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2023/24

Za nami już czwarty mecz kontrolny seniorów, którzy dzisiejszego wieczoru zmierzyli się z drużyną Ar-Tig Huta Dąbrowa, prowadzoną przez Grzegorza Frankowskiego. Nasi piłkarze odnieśli wysokie zwycięstwo 6:1, chociaż do 71. minuty prowadzili tylko jednym golem.

Wynik spotkania otworzyli goście, którzy po szybkim kontrataku już w piątej minucie wyszli na jednobramkowe prowadzenie, a autorem gola był Krystian Pawlak. Sęp, pomimo kontrolowania gry i przewagi w posiadaniu piłki, długo nie był w stanie zdobyć trafienia kontaktowego. Udało się to dopiero w 27. minucie, gdy Szymon Kowalski przelobował bramkarza z Huty Dąbrowej, doprowadzając do remisu 1:1. Dziesięć minut później Kowalski zdobył drugiego gola, trafiając tuż sprzed linii bramkowej.

Początek drugiej połowy nie wyglądał dobrze w wykonaniu naszej drużyny. Momentami goście zdobywali lekką przewagę i szybko atakowali, tworząc kilka groźnych akcji, ale nie byli w stanie sfinalizować ich tak, by zdobyć gola.

Tymczasem Sęp z upływem minut ponownie zaczął dominować i punktować rywala. W ostatnich dwudziestu minutach meczu podopieczni trenera Tomasza Gugały zdobyli kolejne trzy bramki. Najpierw w 71. minucie trafił Sebastian Wdowiak. Następnie Michał Licbarski, który po dośrodkowaniu piłki przez Adriana Korgula, uderzeniem głową wpakował ją do siatki rywala. Końcówka spotkania należała jednak do Szymona Kowalskiego, który dołożył kolejne dwa gole, ustalając wynik na 6:1.

W kolejnym meczu kontrolnym nasza drużyna zmierzy się z Wilgą Miastków Kościelny. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 24 lutego o godzinie 13:00 w Gończycach.

sobota, 17 lutego 2024, 19:00