Sęp - Mazowsze Stężyca: wygrana 10:3 w trzecim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną sezonu 2023/24

Nasza drużyna ma już za sobą trzeci mecz kontrolny w obecnym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Podobnie jak to było w dwóch poprzednich, tak i tym razem żelechowianie popisali się dużą skutecznością zdobywając aż 10 goli z czego po 3 na swoim koncie zapisali Sebastian Wdowiak i Szymon Kowalski.

Spotkanie z drużyną Mazowsza Stężyca było kolejnym, które przebiegało pod dyktando naszej drużyny. Zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki i szybsza, bardziej dynamiczna gra sprawiły, że po niespełna trzydziestu minutach meczu Sęp prowadził już 6:0. Rozluźnienie w linii defensywnej w końcówce pierwszej połowy sprawiło jednak, że rywale zdołali wyprowadzić 2 kontrataki, które na gole zamienił Karol Majek.

Po zmianie stron Sęp ponownie wrócił na "właściwe tory" i na przestrzeni piętnastu minut dołożył kolejne 4 gole. Drużyna ze Stężycy natomiast zdołała wykorzystać jeszcze jeden kontratak, po którym trzeci raz do naszej bramki trafił Karol Majek.

Warto podkreślić dobrą grę i skuteczność Sebastiana Wdowiaka oraz Szymona Kowalskiego, którzy w dniu dzisiejszym zapisali na swoim koncie po 3 gole. Optymizmu dodają też kolejne trafienia Michała Jaworskiego i Damiana Grzyba.

Kolejny sparing podopieczni trenera Tomasza Gugały rozegrają w sobotę 17 lutego o godzinie 19:00 w Gończycach, a zmierzą się w nim z drużyną Ar-Tig Huta-Dąbrowa.

gole
31' Majek Karol
44' Majek Karol
80' Majek Karol
Sparing nr 3

Sęp: Bryl M. - Wdowiak b., Dadas K., Grzyb D., Korgul A., Kowalski Sz., Król H., Słyk Sz., Jaworski M., zawodnik testowany, Wdowiak S. oraz Zegadło S., Kowalski D., Wiśniewski M.