Podsumowanie 30. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2022/23

30. kolejką spotkań, która została rozegrania w miniony weekend, zakończone zostały rozgrywki siedleckiej ligi okręgowej w sezonie 2022/23. Rozstrzygnęły się tym samym ostatecznie kwestie spadków do A-klasy -  o utrzymanie walczyły jeszcze Kosovia Kosów Lacki i Kolektyw Oleśnica.

Zarówno piłkarze Kosovii jak i Kolektywu miały przed sobą trudne starcia. Ci pierwsi mierzyli się na wyjeździe z Wektrą Zbuczyn, a ci drudzy co prawda na własnym terenie ale z dużo wyżej notowanym Sępem Żelechów.

Drużyna z Kosowa Lackiego już po pierwszej połowie była w kiepskiej sytuacji bowiem straciła dwie bramki i perspektywa odrobienia strat i wywalczenia punktów była raczej mało prawdopodobna. I tak też się stało. Wektra za sprawą Jakuba Bobryka dołożyła trzecie trafienie i przypieczętowała swoją wygraną.

Zdecydowanie więcej działo się w meczu Kolektywu z Sępem. Zgodnie z oczekiwaniami to Sęp wyszedł na prowadzenie gdy w 18' minucie bramkę zdobył Szymon Kowalski. Gospodarze zdołali jednak wyrównać po golu  Mariusza Szostka. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy Sęp był ponownie na prowadzeniu, a na listę strzelców wpisał się Kuba Gałkowski. Ekipa z Oleśnicy odpowiedziała jednak błyskawicznie, a konkretnie Karol Komar i do przerwy mieliśmy 2:2. Po zmianie stron Kolektyw zdołał wyjść na prowadzenie 3:2 gdy do bramki Sępa trafił Paweł Rogala ale ten stan utrzymał się tylko przez kilka minut ponieważ drugie trafienie Kuby Gałkowskiego w tym meczu sprawiło, że ponownie był remis, tym razem 3:3.

Rozstrzygnięcia w tych dwóch spotkaniach sprawiły, że to Kolektyw Oleśnica zdołał utrzymać się w lidze okręgowej, a drużyna Kosovii Kosów Lacki od przyszłego sezonu będzie toczyła zmagania w A klasie.

Rogala Paweł 76'
18' Kowalski Szymon
43' Gałkowski Jakub
79' Gałkowski Jakub
Utnicki Marcin 78'
53' Mularczyk Michał