Podsumowanie 1. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

W miniony weekend rozpoczęliśmy oficjalnie sezon piłkarski 2023/24 w siedleckiej lidze okręgowej i mamy już za sobą pierwszą kolejkę spotkań. Pierwszym zwycięstwem może pochwalić się beniaminek Promnik Gończyce, który pokonał 3:2 drużynę Jastrzębia Żeliszew. Sromotnej porażki doznali natomiast piłkarze Orła Unin, którzy zostali rozbici przez Pogoń II Siedlce...

Mecz z Pogonią II był dla Orła testem jak ten zespół będzie się prezentował po letnich roszadach kadrowych jakie zaszły w jego szeregach. Niestety w pierwszym ligowym meczu podopieczni Janusza Kowalskiego nie wypadli najlepiej. Pierwsza połowa spotkania nie zapowiadała klęski i zakończyła się tylko dwubramkową stratą do spadkowicza z V ligi, dla którego bramki zdobyli Paweł Łydkowski i Dawid Jastrzębski. Po zmianie stron goście nie mieli jednak litości dla ekipy z Unina i na przestrzeni 12 minut zdobyli kolejne 4 gole, a na listę strzelców wpisali się kolejno Kamil Dmowski, Bartosz Mlonek, Patryk Rojek i Adam Lewkowski. W 82 minucie Orzeł za sprawą Kamila Kasprzaka zdołał zaliczyć trafienie honorowe, ale ostatnie słowo i tak należało do siedlczan, a konkretnie Kuby Prachnio, który w 90 minucie ustalił wynik meczu na 1:7.

2:4
(1:1)
Gałkowski Jakub 16'
Gałkowski Jakub 60' (k)
Wdowiak Bartosz 84' (s)
12' Jedynak Marcin
85' Piecek Jakub
89' Jedynak Bartłomiej
Jabłonianka Jabłonna Lacka
2:2
(1:0)
Rozbicki Mateusz 23'
Michalczuk Maciej 75'
82' Markowski Piotr
90'+5 Malec Paweł
1:2
(0:1)
Stanisławowski Kamil 74'
23' Kruszewski Karol
48' Rytel Damian
0:0
1:7
(0:2)
Pogoń II Siedlce
Kasprzak Kamil 82'
32' Łydkowski Paweł
44' Jastrzębski Dwid