Podsumowanie 2. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Za nami 2 kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej. Już niebawem będzie zdecydowanie lepiej widoczne, w jakiej formie jest każda z drużyn. Pierwsze mecze sezonu czy rundy zazwyczaj charakteryzują się tym, że nie odzwierciedlają dyspozycji, jaką dana drużyna będzie prezentowała na przestrzeni kolejnych miesięcy. W miniony weekend doszło do dosyć niecodziennej sytuacji, gdy jedna z drużyn zdobywa bramkę już w pierwszej minucie spotkania...

W meczu inaugurującym drugą kolejkę spotkań zmierzyły się ze sobą drużyny Wektora Zbuczyn i Jabłonianki Jabłonna Lacka. I to właśnie w nim gospodarze wyszli na prowadzenie tuż po jego rozpoczęciu. Na listę strzelców już w 1' minucie wpisał się Miłosz Lubelski. Po niespełna pół godzinie gry było już 2:0, a autorem drugiego trafienia został Jakub Grodzicki. Goście zaczęli jednak odrabiać straty tuż po przerwie. Najpierw w 47' minucie kontaktowego gola zdobył Sylwester Niewiadomski, a 5 minut później do remisu 2:2 doprowadził Mateusz Zawadzki. Taki wynik utrzymywał się bardzo długo, jednak końcówka meczu ponownie należała do Wektora. W 82' minucie prowadzenie zbuczynianom dał Michał Wereszczyński. 3 minuty później na 4:2 podwyższył Jasiński, a wynik całego meczu na 5:2 ustalił w 89' minucie Michał Grochowski.

Dla Jabłonianki była to już druga przegrana z Wektrą w ciągu ostatnich dni. W niedawnym spotkaniu II rundy Okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenera Rusłana Mielniczuka ulegli ekipie ze Zbuczyna aż 1:7.

Grochowski Michał 89'
47' Niewiadomski Sylwester
52' Zawadzki Mateusz
Matak Dawid 58'
67' Gałkowski Jakub
90'+3 Kowalski Szymon
4:4
(3:3)
Górski Marek 12'
Cieśla Marcin 20'
Komar Przemysław 64'
Kazimierak Michał 90'
1' Fydrych Mateusz
16' Zawistowski Michał
45'+1 Zawistowski Michał
75' Rutkowski Mateusz
2:3
(2:1)
Podlasie II Sokołów Podlaski
Ejsymant Jakub 21;
Bilinskyi Roman 35'
10' Gałązka Bartosz
81' Jezierki Aleksander
90'+4 Osial Piotr
3:1
(0:1)
Chraszcz Cezary 55'
Chraszcz Cezary 82'
Radziwonka Przemysław 87'
32' Adamiak Kacper
41' Stanisławowski Kamil