Podsumowanie 3. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Trzecia kolejka spotkań w siedleckiej lidze okręgowej za nami. Podobnie jak to miało miejsce w dwóch poprzednich, sporo działo się na boiskach i padło mnóstwo goli. Bez straty choćby punktów pozostaje już tylko drużyna Pogoni II Siedlce, która w sobotnie popołudnie pokonała skromnie bo tylko 2:1 Kolektyw Oleśnica.

Siedlczanie w dwóch poprzednich meczach przyzwyczaili nas do tego, że odnoszą okazałe zwycięstwa. Na inaugurację sezonu podopieczni trenera Jaromira Kostrzewy (w minionym sezonie prowadził Watrę Mrozy, wywalczając z nią awans do V ligi) wygrali 7:1 z Orłem Unin by tydzień później rozbić 12:0 Czarnych Węgrów. W starciu z Kolektywem zdobywanie bramek nie przychodziło już tak łatwo. Co więcej to oleśniczanie wyszli na prowadzenie po tym jak w 44' minucie spotkania Paweł Rucikowski pokonał Patryka Szatkowskiego. Radość gospodarzy z prowadzenia trwała jednak bardzo krótko i jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy Dawid Jastrzębski doprowadził do wyrównania. Druga połowa meczu zaczęła się bardzo dobrze dla siedlczan, którzy po drugim golu tego dnia Dawida Jastrzębskiego, wyszli na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało było to o tyle cenne trafienie, że zapewniło Pogoni wygraną i trzeci raz z rzędu komplet punktów.

MKS Małkinia
2:3
(2:1)
ULKS Gołąbek
Kraszewski Marcin 29'
Kraszewski Marcin 40'
23' Mamcarz Kamil
60' Chmielewski Maciej
90'+1 Kruszewski Karol
Licbarski Michał 73'
11' Klewek Paweł
40' Wereszczyński Michał
44' Karczmarek Bartosz
67' Wereszczyński Michał
Rucikowski Paweł 44'
45'+1 Jastrzębski Dawid
51' Jastrzębski Dawid
Toczyski Jacek 90'+2
42' Kowalczyk Mateusz
87' Wojciech Pietrzak
Hutnik Huta Czechy
1:3
(0:2)
Fenix Siennica
Zalewski Arkadiusz 88'
10' Matak Dawid
35' Świerżewski Daniel
90'+4 Maciejewski Michał